POMIECHÓWEK. Wydatek jest, korzyści brak

2021-01-15 12:51:41

Wydatki zabezpieczone w budżecie gminy Pomiechówek na rok 2021 r. oraz te zrealizowane już w 2020 r. obejmują między innymi ok. 60 000 zł na wynajem i remont pomieszczenia przeznaczonego na świetlicę osiedlową. Lokal znajduję się na tzw. osiedlu wojskowym w Pomiechówku. Pieniądze na wynajem były wydatkowane przez cały poprzedni rok. Do chwili obecnej pomieszczenie stoi puste i w opłakanym stanie

Na koniec poprzedniego roku odbyło się posiedzenie rady gminy Pomiechówek, na którym został przyjęty budżet. Przed głosowaniem radni debatowali nad założeniami budżetu punktując jego dobre i złe strony. Naszą uwagę przykuła wypowiedź radnej Iwony Sagatyńskiej, która m. in. zapytała o celowość wydatkowania pieniędzy na najem lokalu, który ma zostać w przyszłości świetlicą dla mieszkańców osiedla przy ul. Wojska Polskiego. Radna podkreśliła, że w bliskim sąsiedztwie znajduje się nowoczesny i świetnie wyposażony budynek Gminnego Ośrodka Kultury. To z jego podwojów z powodzeniem, mogliby korzystać mieszkańcy osiedla. Wójt gminy, Dariusz Bielecki w odpowiedzi zaznaczył, że nie można nie dostrzegać potrzeb mieszkańców największego osiedla w gminie. Na jego terenie zamieszkuje ok. 600 osób, które przywykły do spotkań w miejscu z wieloletnią tradycją.

Jest to bowiem pomieszczenie, w którym poprzednio znajdowała się kantyna, a potem sklep. Niezależnie od intencji jednej czy drugiej strony niezaprzeczalnym faktem jest to, że środki na wynajem są wydatkowane, a pomieszczenie nie nadaje się póki co, do użytku.

Będziemy o sprawę dopytywać w Urzędzie Gminy i informować o dalszych losach wynajętego lokalu.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *