Facebook
POMIECHÓWEK. Wybudują tężnie nad Wkrą

2021-07-16 11:34:47

Mieszkańcy Pomiechówka i niektórzy radni krytycznie odnieśli się do pomysłu władz gminy dot. budowy tężni solankowej, na którą gmina już pozyskała dofinansowanie z budżetu województwa. Pomimo uwag postanowiono, że tężnia powstanie

Podczas ostatniej sesji rady gminy, która odbyła się w czwartek (8.07) dyskutowano m.in. na temat budowy tężni solankowej w Pomiechówku. Pomysł, by tereny rekreacyjne nad Wkrą wzbogacić o kolejną atrakcję powstał w głowach urzędników, którzy już zdążyli pozyskać 200 tys. zł na wsparcie inwestycji. Jednak by tężnia powstała należało zabezpieczyć w kasie gminy kolejne 200 tys. To nie spodobało się radnym Iwonie Sagatyńskiej i Teresie Cieśliśkiej, które uważają, że gmina ma inne bardziej palące potrzeby na wydatkowanie środków. Podobnego zdania jest wielu mieszkańców, którzy na forum internetowym Pomiechówka skrytykowali inicjatywę włodarzy. – Ludzie z okolicznych wsi to wody w kranach nie mają a jak już mają to syfiastą. Więc może zacznijmy od przyziemnych rzeczy a jak to zrobią niech lecą w kosmos i ściągną nawet gwiazdkę z nieba – napisała jedna z internautek. W podobnym tonie jest większość komentarzy pod postem. – Może wreszcie coś dla mieszkańców, aby udogodnić życie codzienne, a nie tylko turyści… My płacimy podatki i nie chcemy marzyć o przyziemnych sprawach(woda, kanalizacja, gaz, drogi bez dziur itd.) jest XXI – dodaje inna mieszkanka gminy.

Iwona Sagatyńska w trakcie sesji złożyła formalny wniosek o wyłączenie spod głosowania punktu dot. zabezpieczenia budżetu na budowę tężni z uchwały o zmianach w prognozie finansowej na bieżący rok. Wniosek przepadł w głosowaniu odrzucony większością głosów radnych.

Trzeba przyznać, że gmina wiele zainwestowała w rozwój infrastruktury turystycznej i jest bardzo chętnie odwiedzana przez gości. Niebawem dojdzie kolejna atrakcja, bo tężnia ma powstać i basta. Wygląda na to, że w niektórych kwestiach brakuje w Pomiechówku dialogu społecznego i realnego rozpoznania potrzeb mieszkańców.

M. Mianowicz

fot.: internet/zdjęcie poglądowe

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *