POMIECHÓWEK. W Wigilię ugodził nożem znajomego

2022-12-29 2:34:02

W chwili zatrzymania 35-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Pomiechówku po tym, gdy ugodził swojego znajomego nożem. Poszkodowany trafił do szpitala. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Pomiechówek zarzutu naruszenia czynności narządu ciała pokrzywdzonego.

W Wigilię po godz. 17.00 dyżurny komendy w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pokrzywdzony został ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Pomiechowscy funkcjonariusze w rejonie dworca pkp zastali dwóch mężczyzn i kobietę. Jak ustalili mundurowi, jeden z nich został zraniony w okolicę klatki piersiowej. Policjanci nie tracąc czasu, niezwłocznie wezwali karetkę pogotowia. Do jej przyjazdu poznali wstępnie przebieg zdarzenia. Pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki i szarpaniny, w trakcie której 35-latek przy użyciu noża ranił 44-latka. Obaj byli nietrzeźwi. Mieli od 1 do ponad 3 promili alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 35-latka i osadzili go w policyjnej celi. Raniony nowodworzanin trafił do szpitala. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił śledczym na przedstawienie mieszkańcowi pomiechowskiej gminy zarzutu naruszenia czynności narządu ciała pokrzywdzonego. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec 35-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem kontaktowania i zbliżania się do poszkodowanego.

Zgodnie z art. 157 § 1 kodeksu karnego, kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

podkom. Joanna Wielocha/bś
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *