POMIECHÓWEK. Słup stanął mu na drodze

2019-11-07 10:01:28

Nowodworscy policjanci zatrzymali 46-letniego kierowcę Forda Focusa, który znajdując się w stanie nietrzeźwości, doprowadził do zdarzenia drogowego. Mężczyzna podczas manewru skrętu w lewo, wjechał na chodnik i uderzył w słup oświetleniowy oraz znak drogowy. Kierowca po przebadaniu miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Stanisław K. usłyszał już zarzuty, teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności

Dnia 6 listopada 2019 r. o godz. 17:55 funkcjonariusze ruchu drogowego zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego w Pomiechówku. Na miejscu okazało się, że 46 – letni mieszkaniec gminy Nasielsk, kierując Fordem Focusem, jadąc drogą nr 62 od miejscowości Stanisławowo, wykonując manewr skrętu w lewo, w ulicę Nasielską, wjechał na chodnik i uderzył w słup oświetleniowy oraz znak drogowy.

Mężczyzna tuż po zajściu – jak wynika z relacji świadków – próbował jeszcze uruchomić silnik pojazdu, jednak bezskutecznie. Zaczął więc pieszo oddalać się w stronę Szkoły w Pomiechówku.

Został jednak zatrzymany. Po przebadaniu okazało się, że ma 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a ford focus, który zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego, został odholowany. Mężczyźnie zostało również zatrzymane prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zrzut. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze nowodworskiej komendy po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

st. asp. Joanna Wielocha

fot. KPP NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *