POMIECHÓWEK. Pomaganie weszło im w krew!

2023-02-06 7:40:13

Pomiechowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Finał, który odbył się w hali sportowej przebiegał w ciepłej, radosnej i niemal rodzinnej atmosferze. Zebrano ponad 60 tys. zł!

Już 4 raz, dzień przed finałem (28.01) odbył się Pomiechowski Bieg Policz się z cukrzycą oraz morsowanie we Wkrze. W Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się tego dnia również premiera spektaklu ” O czym śni Dorotka?” w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej.
Jak co roku pomiechowski sztab WOŚP w dniu Finału zaprosił na występy, koncerty, warsztaty i licytacje. Finał rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta. Pokazy taneczne na scenie zapewniły dzieci i młodzież pod przewodnictwem Anny Strachowskiej. Swój występ zaprezentowała teatralno-muzyczna grupa Borynowe Skowronki. Zaprezentowały się również dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury. Koncert dały zespoły Sarna i Royal Age.
Pomiędzy występami odbywały się licytacje, wśród nich niejedna gratka – m.in. podarowany przez Pana Wójta Dariusza Bieleckiego voucher na przejażdżkę kultowym Fiatem 126p.
Podczas Finału można było również nauczyć się udzielania pierwszej pomocy od OSP Pomiechówek i Nowodworskiego WOPR, zbadać sobie cukier i dowiedzieć się jak zapobiegać cukrzycy dzięki SPZOZ Pomiechówek. Chętni mogli zarejestrować się jako potencjalny Dawca w bazie Fundacja DKMS.
Na stoisku harcerzy z 31 DH Harmider i uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pomiechówku można było skosztować prawdziwych smakołyków. Swoją cegiełkę w Finale dołożyli również: Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek, Rada Rodziców przy SP Pomiechówek oraz Szkoła Podstawowa im Wandy Chotomskiej w Starym Orzechowie.
Przed samym światełkiem do nieba, uczestnicy, wolontariusze i goście zebrali się przy torcie ufundowanym przez cukiernię Sweet Home.
– Na tę chwilę zebraliśmy 61 485,72 zł – informowała przed zamknięciem bieżącego wydania TN Anna Kucharczyk, Szef Sztabu. – Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ trwają aukcje na allegro i to powiększy zebraną przez nasz sztab kwotę. Oczywiście zeszłoroczny wynik pobiliśmy, a być może uda się pobić rekord z Pomiechówka sprzed czterech lat, kiedy zebraliśmy ok. 71 tysięcy.
Zachęcamy do odwiedzenia aukcji sztabu i oczywiście licytowania!
Fotorelacja poniżej oraz w najnowszym (7.02.23r.) wydaniu Tygodnika.

red.

Podziękowania dla:

Patronat Honorowy Wójt Gminy Pomiechówek
Pan Dariusz Bielecki,

Patronaty – Gmina Pomiechówek, Starostwo  Nowodworskie, 31 Drużyna Harcerska Harmider, Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek,

patronat medialny Tygodnik Nowodworski

Sponsorzy – Biuro Usług Księgowych Agnieszka Otowska, Cukiernia Sweet Home, Ewa i Dionizy Mróz, Medi Skin Care Agnieszka Dana, Turborury,

Drukpol Flexo, Gadżety Otwock, La Lorraine,

Zajazd Magnolia, Chata nad Wkrą i Bar Koza,

Joanna i Krzysztof Łempiccy, Starostwo Nowodworskie, Fresh Bar & Catering z Modlina, Pizzeria Pikny Dżony z Modlina Twierdzy,

Cukiernia Szarow, Paweł Calak,

Luk Serwis Łukasz Haltof,

Sands Service & Support Sp. z o.o

Partnerzy i Współorganizatorzy – OSP Pomiechówek, Nowodworskie WOPR, Szkoła Podstawowa

w Pomiechówku, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pomiechówku, Szkoła Podstawowa w Orzechowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

w Pomiechówku, Gminny Ośrodek Kultury

w Pomiechówku, Park Dolina Wkry,

Pomiechowskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wkra Pomiechówek, Klub Sportowy Wkra Pomiechówek, SPZOZ Pomiechówek,

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Gminy Pomiechówek – Ogniska w Szczypiornie i Kosewie.

Za nagłośnienie odpowiadał DJ Stonio

SZTAB:

Anna Kucharczyk, Wioletta Peda, Anna Karaskiewicz, Aldona Jezierska, Monika Składanek,

Patrycja Bruździak, Andrzej Wojcieski,

Maciej Kierzkowski, Sławoj Wojdyła.

Prowadzący: Roch Siemianowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *