Facebook

POMIECHÓWEK. Pół kilo narkotyków i zarzut o paserstwo

2020-08-25 11:14:54

Dzięki pracy nowodworskich kryminalnych udało się zatrzymać dwie osoby z gminy Pomiechówek. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat więzienia, a jego 26-letnia konkubina o paserstwo i posiadanie znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat

Działania policjantów z wydziału kryminalnego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim doprowadziły do zatrzymania 30-latka z Pomiechówka, który w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki.

Podczas wykonywanych czynności wyszło na jaw, że w całą sprawę jest również zamieszana 26-letnia partnerka mężczyzny. Mundurowi zabezpieczyli u kobiety znaczną ilość środków odurzających, jak również ustalili, iż wstawiła do lombardu przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Substancje psychoaktywne zostały zbadane. Analiza wykazała, że jest to 476,73 g netto amfetaminy.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania narkotyków, a jego 26-letniej konkubinie zarzutów paserstwa oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

 

Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest  znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *