Facebook
POMIECHÓWEK. Pół kilo narkotyków i zarzut o paserstwo

2020-08-25 11:14:54

Dzięki pracy nowodworskich kryminalnych udało się zatrzymać dwie osoby z gminy Pomiechówek. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat więzienia, a jego 26-letnia konkubina o paserstwo i posiadanie znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat

Działania policjantów z wydziału kryminalnego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim doprowadziły do zatrzymania 30-latka z Pomiechówka, który w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki.

Podczas wykonywanych czynności wyszło na jaw, że w całą sprawę jest również zamieszana 26-letnia partnerka mężczyzny. Mundurowi zabezpieczyli u kobiety znaczną ilość środków odurzających, jak również ustalili, iż wstawiła do lombardu przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Substancje psychoaktywne zostały zbadane. Analiza wykazała, że jest to 476,73 g netto amfetaminy.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania narkotyków, a jego 26-letniej konkubinie zarzutów paserstwa oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

 

Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest  znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *