POMIECHÓWEK. Podstawią beczkowozy

2019-05-31 8:56:35

O problemach z jakością wody w gminie Pomiechówek słychać już od dawna. Mieszkańcy m.in. Wymysłów i Śniadówka regularnie alarmują, że woda, która leci z ich kranów bardziej przypomina herbatę.

Sprawie przyjrzała się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Nowego Dworu Maz.

“PPWK “WKRA” Sp. z o.o. informuje, że decyzją PPIS w Nowym Dworze Maz. z dnia 31.05.2019r. woda dla miejscowości: Kosewko, Szczypiorno, Śniadówko, Błędowo, Błędówko, Wola Błędowska, Pomocnia nie nadaje się do celów spożywczych i kontaktu ze skórą. Dla mieszkańców będzie zapewniony zastępczy punkt poboru wody, o którym będziemy Państwa oraz sołtysów informować na bieżąco. Za utrudnienia przepraszamy.”  – taka informacja przesłana została dzisiaj z Urzędu Gminy do mieszkańców gminy Pomiechówek.

Jutro przed południem w wyżej wymienionych miejscowościach pojawi się beczkowóz z wodą. Nie wiadomo jeszcze jak długo nowodworski Sanepid podtrzyma swoją decyzję oraz, co najważniejsze, dlaczego ją wydał.

Więcej w najbliższym wydaniu Tygodnika.

Zdjęcie wody nadesłane przez Czytelnika z gminy Pomiechówek.

red.

Comments

comments

2 komentarze

  1. Marek odpowiedz

    Witam Najgorsze jest to że mieszkańcom wysyłane są smsy z informacją że woda nadal nie nadaje się do spożycia i kontaktu se skórą, a co zwierzętami krowami mlecznymi ? Na stronie internetowej gminy do tej pory poniedziałek 12-ta nie ma żadnej wzmianki o problemie. Wójt bardziej dba o turystykę niż dobro mieszkańców. Dzięki waszej stronie mamy okazję dowiedzieć się że z kranu leci trucizna. Brawo Nowodworski.

  2. Zz odpowiedz

    Nabyłem sobie sam uzdaczniaCz wody. Woda w Pochówku jest niedoskonała. Nieco 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *