POMIECHÓWEK. Po wakacjach koniec problemów z wodą?

2023-05-20 2:44:32

Zapowiadana już od dawna modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy, która ma zakończyć problemy z dostarczaniem i jakością wody m.in. mieszkańców Wymysłów, Kosewa, Kosewka rozpoczęła się


Problem okresowych spadków ciśnienia wody mieszkańcy gminy odczuwali od lat, o czym nie raz pisaliśmy na naszych łamach. Po pozyskaniu dofinansowania zewnętrznego i wyłonieniu wykonawcy rozpoczęły się prace w terenie. Ekipy przebudowujące istniejącą stację wodociągową oraz budujące sieć wodociągową w Kosewku już pracują. Równolegle, przy ul. Polnej w Pomiechówku prowadzone są wykopy pod montaż studni oraz układanie rur kanalizacyjnych. W Kosewie również się dzieje – rozpoczęły się prace przygotowawcze przy przebudowie stacji wodociągowej. Przypominamy, że środki na wykonanie zadania gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład, a koszt całej inwestycji to 7 452 570 zł, z czego wkład własny gminy stanowi 2 452 570 zł.
Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 sierpnia 2023. Jest szansa, że po wakacjach woda w kranach popłynie pełnym strumieniem. Znów będzie można podlewać trawniki i myć samochody. Ważne by robić to z umiarem i rozmysłem.

gm

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *