Facebook
POMIECHÓWEK. Od kwietnia płatne parkingi

2019-04-14 1:23:01

W miniony weekend (7 kwietnia) na przyjezdnych do Pomiechówka czekała niespodzianka. Gmina zaczęła wcielać w życie uchwałę, którą podjęła 28 marca w sprawie ustalenia trybu i zasad korzystania z parkingów niestrzeżonych, zlokalizowanych na terenach nie będących drogami publicznymi. W skrócie: żeby skorzystać z parkingu każdy musiał zapłacić 15 zł za wjazd

W ostatni czwartek marca radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia trybu i zasad korzystania z parkingów niestrzeżonych, zlokalizowanych na terenach nie będących drogami publicznymi. Dokument reguluje, które place gminne zostaną “płatnymi parkingami”. Są to trzy działki lub fragmenty działek na ul. Nasielskiej, fragment działki przy ul. Szkolnej i dwie działki przy ul. Wojska Polskiego. Okresy, dni tygodnia oraz godziny, w których za korzystanie z parkingów pobiera się opłaty określić ma wójt gminy (z uwzględnieniem godzin pracy placówek oświatowych oraz organów administracji publicznej znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc parkingowych). O wysokości opłaty również decyduje wójt.

Wprowadzenie płatnych parkingów jest efektem m.in. dużego zainteresowania atrakcjami Pomiechówka. Już jesienią, kiedy otworzono park “Dolina Wkry”, zjeżdżały się tu tłumy i był problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Teraz gmina zdecydowała się, żeby podreperować nadszarpnięty przez inwestycje budżet pobierając opłatę za parkowanie.
Realizację uchwały rozpoczęto już w miniony weekend. Akurat pogoda w niedzielę dopisała, a w hali sportowej odbywał się ArtBazar. Do dyspozycji kierowców były dwa niestrzeżone, płatne parkingi przy ul. Nasielskiej. Jeden przy przedszkolu, drugi zaraz przy wjeździe w ulicę Nasielską, przy terenie restauracji Magnolia. Przy wjazdach na place ustawiono tablice informujące, że administratorem obiektu jest Pomiechowskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “WKRA” Sp. z o.o., czyli spółka gminna.  Opłata za wjazd wynosiła 15 zł.
Przyjezdni tłumie parkingi zapełniali, miejscowi starali się znaleźć miejsca bez potrzeby opłaty. Dla niektórych okazało się to zgubne, ponieważ w niedzielę policja wyjątkowo skrupulatnie karała za pozostawienia auta w nieodpowiednim miejscu.
Niedługo po godzinie 12:00 na parkingu graniczącym z Magnolią zabrakło miejsca, a na ulicach Pomiechówka było już tak tłoczno, że niektórym zabrakło cierpliwości i rezygnowali ze spaceru nad Wkrą i ArtBazaru. Mieszkańcy komentowali, że jeszcze nie widzieli tu takiego “najazdu”, a to dopiero pierwszy tak ciepły weekend w tym roku.

M.A.

Comments

comments

3 komentarze

 1. Ryszard P. odpowiedz

  Zadłużenie gminy to bez mała trzy tysiące na każdego mieszkańca .
  Ceny za śmieci i płatne parkingi może troche podreperują budżet Ja spływam do Legionowa bo tam taniej i lepiej

 2. Igor odpowiedz

  Też uważam że są zbędne

 3. Konrad odpowiedz

  Płatne parkingi ograniczą rozwój miejscowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *