POMIECHÓWEK/NOWY DWÓR. Chcą zmiany sędziego w sprawie Łukasza K.

2019-05-15 6:59:14

Trwa proces Łukasza K. oskarżonego o śmiertelne potrącenie w październiku 2017 r. 15-letniego Sebastiana. Podczas piątkowej (10.05) rozprawy obrona wniosła o zmianę sędziego

W piątek, 10 maja odbyła się kolejna rozprawa w głośnej sprawie potrącenia 15-letniego Sebastiana. Przypomnijmy; chłopiec wracał do domu idąc chodnikiem w miejscowości Cegielnia Kosewo (gm. Pomiechówek), potrącił go samochód, a kierowca uciekł bez udzielenia mu jakiejkolwiek pomocy. Podejrzanego ujęto dopiero ponad miesiąc po zdarzeniu.

Zanim Łukasz K. został zatrzymany, śledczy zabezpieczyli auto, którym potrącił chłopca. Była to terenowa Toyota RAV4 ze specjalnym orurowaniem. Co więcej, właściciel pojazdu zeznał, że w noc wypadku pożyczył auto Łukaszowi K. i sam nie wiedział, że auto uczestniczyło w wypadku. Zeznał też, że oskarżony był uczestnikiem imprezy i skorzystał z jego auta, by pojechać po alkohol.

Według opinii biegłych, Sebastian szedł prawidłowo chodnikiem łączącym Cegielnię Kosewo i Wymysły, a samochód jadący w tym samym kierunku uderzył go z tyłu. Biegli określili również, że kierowca jechał (w terenie zabudowanym) nie mniej niż 73 km/h.

Podczas procesu obrona Łukasza K. uznała, że opinie biegłych mają charakter “poszlakowy” i wniesiono o przygotowanie kolejnej ekspertyzy, przygotowanej przez biegłych z zakresu medycyny sądowej oraz rekonstrukcji wypadków. Obrońca oskarżonego twierdził, że opinia nie jest pełna, a ma kluczowe znaczenie w zakresie odtworzenia okoliczności w pełny sposób. Prokurator z kolei uznał, że opinie biegłych są kompletne i dają wystarczający obraz wypadku.W rezultacie sędzia oddalił wniosek obrony, na co obrońca złożył wniosek o wyłączenie sędziego z tej sprawy “z uwagi na wydanie wyroku przed zamknięciem rozprawy”.

Na decyzję prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim w sprawie zmiany sędziego trzeba poczekać kilka dni. Na ten moment proces został odroczony.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *