POMIECHÓWEK. Nowakowscy znów triumfują

2019-03-22 7:51:42

Bartek Nowakowski, o którym pisaliśmy już kilkakrotnie, 8 marca przywiózł do domu w Wymysłach (gm. Pomiechówek) kolejną nagrodę. Podwójny mistrz Polski w zapasach w styl klasycznym i wolnym, podczas Gali Sportu w Teresinie został wyróżniony statuetką Młody Talent Roku. Statuetkę wręczał prezes polskiego związku zapaśniczego Andrzej Supron

Bartek odbiera swe kolejne trofeum

Przypomnijmy; trenerem Bartka jest Artur Albinowski, trener kadry Mazowsza. Nie zawsze jednak tak było. Chłopiec pierwsze kroki w tym sporcie stawiał pod okiem swego ojca, pana Sławomira Nowakowskiego. To dzięki niemu syn startując w grupie dziecięcej zdobył swe pierwsze, wielkie zwycięstwa w Polsce i Europie. Był mistrzem Polski tej grupy, brał udział w zawodach na Ukrainie, Słowacji, Łotwie, na Węgrzech czy w Estonii. Za każdym razem stawał na podium. W zapasach wyróżniamy dwa style: klasyczny i wolny. Bartek trenuje na co dzień styl wolny. W tym roku przeszedł do grupy młodzików i od razu zdobył tytuł mistrza Polski i to w stylu, który nie jest jego najmocniejszym. Kilka tygodni później zdobył mistrzostwo w drugim ze stylów. Otwiera mu to drogę do reprezentowania Ojczyzny na mistrzostwach Europy.

W ślady Bartka idzie też jego młodszy brat Filip, który na początku marca w Zbarażu na Wołyniu zdobył III miejsce w zapasach.

Filip wrócił z Wołynia z brązem

 

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *