Facebook
POMIECHÓWEK. Nowa kładka, a już wymaga naprawy

2022-09-23 4:49:29

Kładka pieszo-rowerowa przez Wkrę w Pomiechówku, która została oddana do użytku tuż przed wakacjami, wymaga poprawek w nawierzchni


Fakt spękań nawierzchni na kładce zgłosił do naszej redakcji jeden z czytelników i użytkowników obiektu.
Często jeżdżę rowerem i któregoś dnia zauważyłem, że na nawierzchni kładki widać spękania. Poza tym w kilku miejscach robią się kałuże, woda nie odpływa samoistnie jak jest po deszczu – napisał czytelnik-rowerzysta.
Zwróciliśmy się do Urzędu Gminy z pytaniem, czy mogą potwierdzić ten fakt i co będzie zrobione, żeby problem zniknął.
Na wniosek Gminy zgłoszenie uszkodzenia nawierzchni na kładce zostało przyjęte przez generalnego Wykonawcę obiektu pod koniec sierpnia. Powiadomiony został również producent nawierzchni żywicznej, który wskazał optymalną technologię naprawy. Uszkodzenia miejscowe nie dotyczą konstrukcji obiektu a jedynie wierzchniej nawierzchni i nie zagrażają bezpieczeństwu użytkowników. Naprawa gwarancyjna odbędzie się w drugiej połowie września br. Nie przewiduje się wyłączenia obiektu z użytkowania – przekazała Małgorzata Zakolska z Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy Pomiechówek.
Zamówienie na budowę kładki zostało udzielone firmie Hydrobud Kielczyk z Białegostoku. Firma udzieliła 60-cio miesięcznego okresu gwarancji na wykonane prace. Koszt wybudowania kładki to blisko 3,5 mln zł.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *