Facebook

POMIECHÓWEK. Koronawirus u pacjenta z gminy Pomiechówek

2020-03-26 4:02:31

W niedzielę, 22 marca informowaliśmy o pierwszym przypadku koronawirusa w nowodworskim szpitalu, którym był 88-letni pacjent z gminy Jabłonna. Okazuje się, że zdążył on zarazić 80-letniego pacjenta z gminy Pomiechówek. Obaj panowie znajdują się obecnie w szpitalach zakaźnychJak tylko okazało się, że w nowodworskim szpitalu przebywa pacjent zarażony wirusem COVID-19, dyrekcja szpitala w Nowym Dworze Maz. zdecydowała się ewakuować pacjentów z oddziału wewnętrznego do innych szpitali. Chodziło m.in. o to, aby zdezynfekować i odkazić oddział wewnętrzny oraz SOR. Pacjenci zostali wówczas rozwiezieni do Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej i szpitala przy ul. Banacha w Warszawie oraz do szpitala w Płońsku. Pacjent z Jabłonny zarażony wirusem COVID-19 jeszcze w niedzielę trafił do szpitala zakaźnego.

Tylko jeden pacjent z oddziału wewnętrznego nie został ewakuowany, ponieważ znajduje się w ciężkim stanie z innych przyczyn zdrowotnych. Został on przeniesiony na inny oddział.

Dzisiaj okazało się, że jeden z ewakuowanych pacjentów zdążył zarazić się wirusem od zarażonego mieszkańca Jabłonny. Jest to 80-letni mężczyzna z gminy Pomiechówek, którego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny.

Dyrekcja informuje również, że od czasu ubiegłotygodniowego apelu o pomoc, na konto szpitala wpłynęło już 150 tys. zł od ludzi dobrej woli. Dostarczane są również maseczki, przyłbice oraz inne niezbędne przybory i narzędzia, które pomagają personelowi szpitala w codziennej, ciężkiej pracy. Szpital otrzymał również pomoc od Państwowej Agencji Rezerw Materiałowych. Pomoc jest jednak potrzebna cały czas.

EG

 

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *