POMIECHÓWEK. Koronawirus u pacjenta z gminy Pomiechówek

2020-03-26 4:02:31

W niedzielę, 22 marca informowaliśmy o pierwszym przypadku koronawirusa w nowodworskim szpitalu, którym był 88-letni pacjent z gminy Jabłonna. Okazuje się, że zdążył on zarazić 80-letniego pacjenta z gminy Pomiechówek. Obaj panowie znajdują się obecnie w szpitalach zakaźnychJak tylko okazało się, że w nowodworskim szpitalu przebywa pacjent zarażony wirusem COVID-19, dyrekcja szpitala w Nowym Dworze Maz. zdecydowała się ewakuować pacjentów z oddziału wewnętrznego do innych szpitali. Chodziło m.in. o to, aby zdezynfekować i odkazić oddział wewnętrzny oraz SOR. Pacjenci zostali wówczas rozwiezieni do Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej i szpitala przy ul. Banacha w Warszawie oraz do szpitala w Płońsku. Pacjent z Jabłonny zarażony wirusem COVID-19 jeszcze w niedzielę trafił do szpitala zakaźnego.

Tylko jeden pacjent z oddziału wewnętrznego nie został ewakuowany, ponieważ znajduje się w ciężkim stanie z innych przyczyn zdrowotnych. Został on przeniesiony na inny oddział.

Dzisiaj okazało się, że jeden z ewakuowanych pacjentów zdążył zarazić się wirusem od zarażonego mieszkańca Jabłonny. Jest to 80-letni mężczyzna z gminy Pomiechówek, którego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny.

Dyrekcja informuje również, że od czasu ubiegłotygodniowego apelu o pomoc, na konto szpitala wpłynęło już 150 tys. zł od ludzi dobrej woli. Dostarczane są również maseczki, przyłbice oraz inne niezbędne przybory i narzędzia, które pomagają personelowi szpitala w codziennej, ciężkiej pracy. Szpital otrzymał również pomoc od Państwowej Agencji Rezerw Materiałowych. Pomoc jest jednak potrzebna cały czas.

EG

 

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…