POMIECHÓWEK. Kładka już w marcu

2022-03-01 8:06:17

Kładka pieszo-rowerowa, która łączy dwa brzegi Wkry w Pomiechówku od kilku miesięcy czeka na otwarcie. Dowiedzieliśmy się, że ten stan nie potrwa długo. Niebawem mieszkańcy w bezpieczny sposób będą mogli przejść lub przejechać rowerem przez most


Kładka ma 3,5 metra szerokości, w tym pas ruchu dla rowerów o szerokości 2 m i pas ruchu dla pieszych o szerokości 1,5 m. Jest oświetlona i posiada dwa zejścia po obu stronach mostu.
Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że już za kilka tygodni przejście zostanie oddane do użytku.
Kładka pieszo-rowerowa wzdłuż mostu drogowego w Pomiechówku zostanie otwarta dla mieszkańców po zakończeniu procedury formalno-prawnej związanej z uzyskaniem pozwolenia na jej użytkowanie. Gmina Pomiechówek na początku lutego, po skompletowaniu stosownych opinii i dokumentów, złożyła dokumentację powykonawczą do organów nadzoru budowlanego w Nowym Dworze Mazowieckim i Warszawie. Aktualnie oczekujemy na wydanie decyzji, przewidujemy, że udostępnienie obiektu dla użytkowników nastąpi w pierwszej połowie marca br. – przekazała naszej redakcji Małgorzata Zakolska, kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy Pomiechówek.
Już niebawem będzie wygodniej, a przede wszystkim bezpieczniej.

GM

fot.: UG Pomiechówek

Comments

comments

1 komentarz

  1. Mieszakniec odpowiedz

    Szczególnie miło będzie korzystającym z tej kładki jak przejeżdżający kierowca nie widząc ich bezpośrednio przy drodze zaleje ich wodą z kałuż na drodze. Oczywiście nikt nie pomyślał aby poprawić odpływ z miejsc które od lat gromadzą wodę na drodze, a zobrazowaniem sytuacji były ostatnie obfite opady deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *