POMIECHÓWEK. Dzień Pomiechowskiego Bezdomniaka

2019-05-24 10:09:55

Wybór Bezdomniaka Debeściaka, wystawa kundelków, harcerska kawiarenka i manufaktura psich ciasteczek – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Dnia Pomiechowskiego Bezdomniaka. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Pomiechowskie Bezdomniaki i gminę Pomiechówek odbyło się w minioną sobotę, 18 maja na terenie przy parku linowym

Dzień Pomiechowskiego Bezdomniaka już na stałe wpisał się w kalendarz imprez w Pomiechówku. Tegoroczna edycja zaskoczyła pierwszym w historii plebiscytem na Bezdomniaka Debeściaka. Dzięki niemu wszyscy mogli poznać znajdujące się obecnie w kojcach gminnych bezdomne psy. Zwierzęta były niezwykle przejęte, niekiedy zestresowane obecnością tak licznej grupy ludzi. Mimo to, wszystkie wystąpiły i zostały przedstawione przez wolontariuszy. Tytuł Bezdomniaka Debeściaka trafił do Bamboszka, niedużego czarnego kundelka. Bamboszek w nagrodę otrzymał medal, który trafi razem z nim do jego przyszłej adopcyjnej rodziny.
W międzyczasie uczestnicy imprezy mogli skorzystać z usługi czipowania psów, która dla mieszkańców gminy Pomiechówek była bezpłatna. Każdy mógł tego dnia zjeść ciasto i napić się kawy w harcerskiej kawiarence, a ci, którzy chcieli wesprzeć bezdomniaki mogli wziąć udział w zbiórce karmy i plastikowych korków. Na właścicieli czworonogów czekała także manufaktura psich ciasteczek. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych; Plenerowy Dom Kultury organizował malowanie buziek, zajęcia plastyczne i baloniki. Wszyscy mogli też podziwiać wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży.

Na koniec imprezy odbyła się 2. Pomiechowska Wystawa Kundelków. Kilkanaście czworonogów prezentowało swoje umiejętności i dobre strony przed jury. Wybór zwycięzcy nie był łatwy, jednak większością głosów 1. miejsce zajął Laki, który ujął wszystkim niezwykłym ułożeniem i umiejętnością liczenia (szczekaniem!) do czterech.

Kolejna edycja Dnia Pomiechowskiego Bezdomniaka za rok. Tymczasem zapraszamy wszystkich zainteresowanych adopcją do odwiedzenia strony Stowarzyszenia Pomiechowskie Bezdomniaki, gdzie znajdują się zdjęcia wszystkich psiaków będących pod opieką wolontariuszy. Może do któregoś z nich mocniej zabije wam serce?

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *