Facebook

POMIECHÓWEK. Dzieci nadal na kwarantannie

2020-09-04 6:00:02

2 września br. pisaliśmy o trenerze KS Wkra Pomiechówek, u którego zdiagnozowano koronawirusa, a który kilka dni wcześniej wrócił z podopiecznymi z obozu sportowego. Poprosiliśmy dyrektora SP w Pomiechówku oraz przedstawiciela KS Wkra Pomiechówek o komentarze w tej sprawie:

POMIECHÓWEK. Koronawirus w klubie sportowym

1 września po godz. 16:00 dowiedziałem się, że jeden z trenerów KS Wkra Pomiechówek ma pozytywny test na koronawirusa. Natychmiast poinformowaliśmy rodziców dzieci, które wraz z trenerem przebywały na obozie w Ustce. To było 23 uczniów. Wszyscy zastosowali się do nakazów i dzieci pozostały w domowej kwarantannie. Mam zapewnienie z Sanepidu, że wszystkie dzieci zostaną przebadane. Oczywiście, jako szkoła usprawiedliwimy dni nieobecności. 5 września o północy kończy się kwarantanna – mówi Adam Szatkowski, dyrektor SP w Pomiechówku.

Również jeden z trenerów KS Wkra zabrał głos.

W momencie, kiedy dowiedzieliśmy się, że jeden z naszych trenerów jest zarażony Covid-19 przerwaliśmy wszystkie treningi i mecz. Rodzice zostali poinformowani o tym fakcie. Nie wiem i nie chcę wchodzić w kompetencje Sanepidu, ale dostaliśmy zapewnienie, że dzieci zostaną przebadane na obecność wirusa. Z moich informacji wynika, że ma to nastąpić w dniu dzisiejszym (piątek, 5 września – przyp. red.) – mówi Artur Rafalski, trener KS Wkra Pomiechówek.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *