POMIECHÓWEK. Dworzec nadal pozostanie zamknięty

2021-08-17 10:38:57

Nowo wybudowany dworzec kolejowy w Pomiechówku już blisko od roku świeci pustkami. Dowiedzieliśmy się, że planowane na przełom II i III kwartału uruchomienie inwestycji znów przesunie się w czasie


Który to już raz PKP S.A. będące inwestorem dworca przekłada jego uruchomienie? Trudno już nam zliczyć. Za każdym razem podawane są podobne powody. Aż trudno uwierzyć, że testy urządzeń kolejowych mogą trwać tak długo i pojawia się pytanie czy cała sprawa nie ma drugiego dna? Za każdym razem kiedy upływa zapowiadany wcześniej termin otwarcia, a na dworcu nadal nic się nie dzieje, nasza redakcja składa zapytanie do dyrekcji kolei o wyjaśnienie sytuacji.
– Zasadnicze roboty budowlane związane z budową nowego dworca w Pomiechówku zostały zakończone. Oddanie dworca do użytku jest uwarunkowane koniecznością przeprowadzenia rozruchu i testów urządzeń, odbiorów technicznych i uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, co było niemożliwe do czasu wykonania nowego przyłącza elektroenergetycznego do budynku dworca i podpisania umowy dystrybucyjnej z dostawcą energii, a czynności te zostały zrealizowane w terminie dłuższym, niż zakładaliśmy – wyjaśnia nam Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A.
To, że prąd został doprowadzony do budynku dowiedzieliśmy się już w marcu. Od tego czasu znów niepostrzeżenie minęło kilka miesięcy.
– Aktualnie wykonawca prowadzi konfigurację i testy wszystkich urządzeń, instalacji i systemów wykonanych w budynku. Trwają odbiory techniczne oraz procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Z uwagi na trwające rozruchy i testy urządzeń, będącą w toku procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz odbiory techniczne, otwarcie dworca dla podróżnych planowane jest w III kwartale br. O dokładnym terminie otwarcia dworca poinformujemy, gdy zostanie on ustalony – dodaje rzecznik.
Akurat w to ostatnie stwierdzenie nie wątpimy, zapewne otwarcie odbędzie się z pompą i będzie o nim głośno. Pozostaję tylko zasadnicze pytanie, czy zdążą przed zimą? Na czym najbardziej zależy podróżnym.

M. Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *