Facebook

POMIECHÓWEK. 11 lat więzienia za śmiertelne potrącenie Sebastiana

2019-07-19 3:26:32

Taki wyrok, choć nieprawomocny usłyszał Łukasz K., który w październiku 2017 r. śmiertelnie potrącił 15-letniego Sebastiana

Wieczorem, 27 października 2017 r. na drodze pomiędzy Cegielnią Kosewo a Wymysłami (gm. Pomiechówek), 29-letni wówczas Łukasz K., mieszkaniec Szczypiorna śmiertelnie potrącił jadącego na rowerze 15-letniego Sebastiana i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając chłopcu pomocy, który zmarł na skutek odniesionych ran.

Łukasza K. szukali wszyscy; rodzina, przyjaciele, znajomi Sebastiana i mieszkańcy całego naszego powiatu. Pod koniec listopada na warszawskiej Pradze odnaleziono terenową Toyotę, którą kierował K. Jak się potem okazało, nie należała ona do K. a prawowity właściciel nie zdawał sobie sprawy, że jego auto brało udział w zdarzeniu. Sprawca został zatrzymany po ponad miesiącu na lotnisku w Modlinie, kiedy to wracał z pracy z Wielkiej Brytanii.

10 lipca br. zapadł wyrok, w którym sąd skazał 31-letniego obecnie Łukasza K. na 11 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *