Półtora miliona do zwrotu

2016-06-02 1:22:39

W 2015 r. Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Maz. musiał zwrócić 1,5 mln zł, które mialy być przeznaczone na walkę z bezrobociem. Dlaczego?

We wtorek 17 maja na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych i Rozwoju Rady Powiatu Nowodworskiego gościła Marzenna Boczek, pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Przedstawiła zebranym informację dotyczącą finansowania i realizacji przez instytucję jej zadań w roku minionym oraz założenia pracy PUP na rok 2016.
Podczas sprawozdania okazało się, że po raz pierwszy od wielu lat nie zostały zagospodarowane wszystkie przyznane środki. Zwróciło to uwagę radnego Kazimierza Drabika, który dopytywał, czy nie dało rady inaczej wykorzystać tych pieniędzy.
– Mnie bardzo denerwuje – mówił – że nie wykorzystujemy pieniążków. Dla mnie oddane pieniądze są stracone. Urzędnik powinien stanąć na uszach, żeby pieniądze były wykorzystane.
Dyrektor PUP odpowiadała, że problemy z wykorzystaniem środków wynikały z braku zainteresowania, zarówno pracodawców, jak i osób bezrobotnych. Również możliwość przesuwania środków na inne cele była niewielka. Boczek dodała, że z problemem niewykorzystania części funduszy borykały się w ubiegłym roku również inne urzędy pracy.
Sytuacja nie powtórzy się jednak w tym roku. Jak mówiła dyrektor, pracownicy urzędu nauczeni doświadczeniem bardzo mocno postawili na promocję oraz indywidualną współpracę z pracodawcami. Z przyznanych prawie 4 mln zł nowodworskiemu urzędowi zostało już do zaangażowania jedynie pól miliona, a kolejne umowy są podpisywane. Dyrektor przewiduje, że w tym roku konieczne będzie wręcz skorzystanie z rezerwy ministerialnej.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *