Facebook

Polska będzie Polską!

2015-09-25 12:35:16

Hala NOSiR-u gościła słynącego z ciętego języka satyryka Jana Pietrzaka z koncertem “Żeby Polska była Polską…”. Nie zabrakło zarówno salw śmiechu, jak i chwili zadumy oraz skupienia

Jan Pietrzak jest popularnym satyrykiem, aktorem, autorem i wykonawcą licznych piosenek, twórcą Kabaretu Hybrydy oraz Kabaretu Pod Egidą. Na scenie występuje od 55 lat, komentując – niekiedy bardzo dosadnym językiem – sceny z życia politycznego i społecznego. Nierzadko odwołuje się i przytacza realia życia w komunistycznym ustroju PRL. Jego popularna pieśń patriotyczna “Żeby Polska była Polską” w latach 80-tych stała się swoistym hymnem Solidarności.

Niedzielny (20.09) koncert zgromadził ok. 300-osobową publiczność, która śmiała się z żartów o życiu w PRL, a także satyry współczesnych wydarzeń politycznych i społecznych. Nie brakowało również pieśni patriotycznych, wprowadzających klimat zadumy, jak i satyrycznych piosenek. Organizatorami koncertu był Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Dworze Maz. oraz Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Maz.

W następnym numerze Tygodnika zamieścimy wywiad z Janem Pietrzakiem.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…