Facebook
Policja prosi o wsparcie

2016-05-28 8:45:22

Nowodworska policja chce zakupić samochód wraz z wideorejestratorem. Tego typu nieoznakowane pojazdy jeżdżą już niemal we wszystkich podwarszawskich powiatach, ale nie w naszym. Koszt zakupu auta oraz urządzenia wynosi w sumie 179 000 zł.

Na zakup samochodu skoda super funkcjonariusze muszą przeznaczyć 129 000 zł. Połowę kwoty sfinansuje Komenda Stołeczna Policji. Koszt zakupu wideorejestratora, wynoszący 50 000 zł, w całości sfinansuje komenda główna lub komenda społeczna. Brakuje jeszcze prawie 65 000 zł.
Z pytaniem o możliwość przekazania środków policjanci zwrócili się do poszczególnych gmin powiatu nowodworskiego. Gmina Zakroczym zadeklarowała udzielenie wsparcia w wysokości 5 000 zł. Gminy Czosnów i Leoncin prawdopodobnie nie dołożą się, ponieważ współfinansowały zakup oznakowanych radiowozów. Policjanci czekają na decyzję Pomiechówka i Nasielska.
Sprawa była omawiana również na posiedzeniu połączonych komisji infrastruktury i finansów powiatu nowodworskiego. Istnieje spora szansa, że starostwo dołoży swoją cegiełkę do zakupu pojazdu.
Jak powiedział obecny na spotkaniu podinsp. Przemysław Suchecki, funkcjonariusze nowodworskiej “drogówki” od trzech lat zajmują I miejsce w rankingu wszystkich komend powiatowych i to nie tylko, jeśli chodzi o ilość wystawionych mandatów, ale również zatrzymań pijanych kierowców, czy czas załatwienia kolizji. Zakup samochodu z wideorejestratorem pomógłby nowodworskim policjantom w jeszcze sprawniejszym eliminowaniu zagrożeń na drodze.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *