Policja na tropie burmistrza

2018-07-07 8:54:46

Wszystko wskazuje na to, że burmistrz Zakroczymia – Artur Ciecierski odpowie za robienie zdjęć prywatnej posesji Pana Wojciecha Folmana. Właściciel firmy Folbud zapowiada, że nie odpuści Ciecierskiemu tego, że ośmielił się go nękać.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór – 27 marca – pomiędzy godz. 15:00 a 19:00, burmistrz swoim prywatnym samochodem podjechał pod bramę Państwa Folman kilka razy. Najpierw swoim prywatnym samochodem, następnie przesiadł się do czarnego Mercedesa, najprawdopodobniej należącego do dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej – Macieja Dubiela. Obaj Panowie, wielokrotnie krążyli wokół prywatnej posesji Pana Wojciecha i robili zdjęcia.

Z zapisu monitoringu wynika, że po raz pierwszy, około godziny 15:30, burmistrz zrobił okrążenie od ulicy Rynek, przez ulice Gdańską i przejechał ulicą Wyszogrodzką, wracając na Rynek. Kolejne okrążenie, jakie wykonał burmistrz, przebiegało dokładnie tą samą trasą. Za trzecim razem, Artur Ciecierski zatrzymał samochód centralnie w bramie posesji Pana Folmana, otworzył szybę auta i wykonał serię zdjęć jego posesji.

Burmistrz nie spodziewał się, że jego czyn zostanie uwieczniony przez monitoring. Podczas jednej z sesji Rady Gminy, Pan Folman zapytał burmistrza, dlaczego go nęka i podjeżdża pod jego posesję “jak jakiś gangster”. Ciecierski tłumaczył się wtedy tym, że tworzy projekt ulicy Wyszogrodzkiej, a projektant nie mógł dojechać osobiście, dlatego postanowił wykonać dla niego zdjęcia po to, by skonsultować pewne kwestie.

Pan Wojciech zgłosił zaistniałą sytuację na policję. Kilka dni temu otrzymał pierwszy list z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, w którym policjantka prowadząca śledztwo informuje o tym, że zostanie zaciągnięta w tej sprawie opinia biegłego z Pracowni Badań Audiowizualnych Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Opinia biegłego ma wykazać, czy z prywatnego nagrania monitoringu, które Pan Folman dostarczył policji na pendrivie, uda się odczytać pełne numery rejestracyjne obu pojazdów. Analiza ma również pokazać, czy z zabezpieczonego nagrania możliwe jest odczytanie twarzy osób, które prowadziły pojazdy oraz czy osoby te zatrzymywały się przed bramą wjazdową na posesję Pana Folmana i dokumentowały obecność innych osób na posesji poprzez robienie zdjęć lub nagrywanie terenu wewnątrz posesji.

Czas na wydanie opinii biegłego wyznaczono w trybie możliwe najkrótszym, do dnia 30 września 2018 roku. O rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *