Pogorzelcy potrzebują pomocy

2016-01-13 9:33:33

– Wybiegłem przed dom. Paliła się już wiata i samochód, który pod nią stał. Kiedy ogień przeniósł się na dach, byłem przekonany, że wszystko stracimy – mówi załamany Robert Sokołowski. W nocy z niedzieli na poniedziałek dom, w którym mieszka wraz z żoną, stanął w płomieniach. Małżeństwo potrzebuje pomocy

Poniedziałek (4.01), godz. 2.40. Do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Bożej Woli u zbiegu ulic Leśnej i Sosnowej. W kilkugodzinnej akcji brało udział aż siedem zastępów straży. Ogień objął poddasze, całkowicie spłonął drewniany garaż i samochód osobowy, który w nim stał. Zniszczenia pojawiły się również na parterze budynku.

– Ogień było widać już przy BP w Nowym Dworze – komentowali strażacy będący na miejscu.

Pogorzelcy – czyli Robert i Alicja Sokołowscy – mieszkają w Bożej Woli dopiero od poprzedniego roku. To nie był jednak ich pierwszy pożar – kilka lat temu spłonęło ich mieszkanie w Warszawie. Kiedy przeżyli po raz drugi to samo, byli po prostu załamani.

Na szczęście nie zostali pozostawieni sami sobie. W pomoc zaangażowali się m.in. sąsiedzi, którzy przenocowali ich bezpośrednio po pożarze, nakarmili i pomagali uprzątnąć dom, tak by można było korzystać przynajmniej z salonu i kuchni. Państwo Sokołowscy mogli również liczyć na rodzinę.

Kiedy poprawi się pogoda, pogorzelcy będą musieli rozebrać dach i położyć nowy. Trzeba też ocieplić budynek, wymienić podłogi, zaciągnąć struktury i odmalować ściany. To wszystko, według wstępnych szacunków, będzie kosztować ok. 70-80 tys. zł. W związku z tym Stowarzyszenie “Rodzice z Klasą” podjęło się zbiórki środków finansowych na pomoc dla poszkodowanej rodziny. Pieniądze można wpłacać na poniższy numer konta:

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim “Rodzice z Klasą”. Numer rachunku: BANK BGŻ BNP PARIBAS S.A. O/Nowy Dwór Mazowiecki:69 2030 0045 1110 0000 0230 4650 – z dopiskiem: “Dla Państwa Sokołowskich”

Państwo Sokołowscy również chętnie przyjmą materiały, które będą mogli wykorzystać przy odbudowie domu. Potrzebne: styropian 10cm około 100 m kw, klej, siatka i kołki do styropianu, schody składane na strych, wyłaz kominowy 1 szt., okno dachowe Vielux 1 szt, wata 15 cm na 100 m kw, ocieplenie stropu, okna 2 szt, farba biała 50 l, farba gruntująca biała 10 l, deska H 2,5 cm na pokrycie 100 m kw strychu, kantówka 15×15 150 mb, panel podłogowy około 70 m kw, folia/podkład, listwy, rynny, blach do obróbki.

Daniel Szablewski

Comments

comments

1 komentarz

  1. zaniepokojona odpowiedz

    Współczuje pogorzelcom. W miarę możliwości postaram się pomóc. Aczkolwiek kolejny raz pożar w jednej rodzinie? Podejrzane. Może strażacy powinni ich przeszkoliś z przepisów przeciwpożarowych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *