Podsumowanie działalności ratownictwa wodnego

2017-11-20 10:15:04

15 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się spotkanie podsumowujące działalność ratowniczą z zakresu ratownictwa wodnego na terenie powiatu nowodworskiego w 2017 roku.

Na spotkanie, które prowadzili funkcjonariusze PSP z nowodworskiej komendy, zaproszono władze powiatu, władze miasta, prezesa nowodworskiego WOPR, pracowników struktur zarządzania kryzysowego, a także straż miejską i kierownictwo wybranych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podczas spotkania dokonano między innymi statystycznego podsumowania działań ratowniczych prowadzonych na akwenach w 2017 roku przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Zwrócono w tym miejscu uwagę na elementy współpracy z innymi służbami i podmiotami ratowniczymi, a w szczególności z WOPR.

Ze strony PSP poruszono konieczność sfinalizowania zaproponowanego w sierpniu br. projektu nowego porozumienia pomiędzy Państwową Strażą Pożarną i WOPR. Omówiono także potrzebę realizacji wspólnej działalności operacyjno-szkoleniowej służb realizujących zadania z zakresu ratownictwa wodnego na przykładzie szkolenia i ćwiczeń „Ulewa 2017”.

Ostatnim ważnym tematem spotkania była problematyka dotycząca zapewnienia możliwości szybkiego wodowania sprzętu pływającego służb ratowniczych na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *