Facebook

Podejrzana torba i ewakuacja lotniska

2017-08-07 12:45:53

Bagaż, pozostawiony w piątek (4.08) wieczór przed terminalem portu lotniczego Modlin, postawił na nogi wszystkie służby.

Ok. godz. 21:10 do dyżurnych PSG Warszawa-Modlin wpłynęła informacja o samotnej czarno-szarej torbie na lotnisku. Na miejsce zdarzenia wysłano pirotechników ze Straży Granicznej.

Na podstawie monitoringu i rozpytania pasażerów funkcjonariuszom nie udało się ustalić właściciela porzuconego bagażu. W związku z tym, wyznaczono wstępną strefę bezpieczeństwa i zarządzono ewakuację terminala oraz dróg dojazdowych do lotniska.

Następnie – po przybyciu na miejsce służb medycznych, straży pożarnej i policji – pirotechnicy przeprowadzili rozpoznanie pirotechniczne. Specjaliści ustalili, że torba nie zawiera żadnego niebezpiecznego ładunku. Znajdowały się w niej jedynie rzeczy osobiste.

Następnego dnia ok. godz. 5:00 do punktu informacji zgłosił się właściciel torby, który oświadczył, że zostawił bagaż przez nieuwagę. Za naruszenie Ustawy Prawo Lotnicze funkcjonariusze SG ukarali mężczyznę mandatem karnym gotówkowym w wysokości 500 zł.

To już kolejna akcja pirotechników na nowodworskim lotnisku, do której doszło w ostatnich tygodniach. We wtorek (18.07) zarządzono ewakuację portu przez pozostawiony bez opieki plecak. Z kolei tydzień później (25.07) ewakuowano lotniskowy parking przez pozostawiony tam tajemniczy bagaż.

TH/nadwislanski.strazgraniczna.pl

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…