Facebook
Po czym poznać dobre firmy sprzątające?

2022-04-27 3:36:06

Na rynku w dzisiejszych czasach oferty firm sprzątających są tak liczne, że trudno się na cokolwiek zdecydować. Sprzątają pojedyncze osoby, zasilając szarą strefę zatrudniania „na czarno”, ale sprzątają też legalnie zarejestrowane firmy, a nawet wielkie przedsiębiorstwa. Czasami jest ciężko podjąć decyzję, na kogo powinniśmy się ostatecznie zdecydować. Zanim więc zaczniemy szukać – warto odpowiedzieć sobie na kilka najważniejszych pytań, dotyczących naszych potrzeb i oczekiwań, od takiego usługodawcy.

Jaka jest potrzeba?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, które firmy sprzątające spełnią moje oczekiwania, warto najpierw:

 • Ustalić jak duża powierzchnia ma być posprzątana?

 • Co rozumiemy pod pojęciem „sprzątania”? czy chcemy by ktoś uprzątnął całe mieszkanie czy wyłącznie dokonał generalnego czyszczenia niektórych elementów – n przykład pranie dywanów, firan, zasłon czy mycie okien?

 • Jak często chcemy, by przestrzeń była sprzątana? Czy to jednorazowa „akcja” czy raczej współpraca na dłuższą metę?

 • Jakie środki pieniężne jesteśmy w stanie wydać na zrealizowanie usługi?

Jeżeli już wiemy czego oczekujemy od usługodawcy – znajdźmy odpowiednie firmy sprzątające, które spełniają teoretycznie nasze oczekiwania. Sprawdzimy to porównując oferty firm i ich ceny.

Tanio nie znaczy lepiej

Niezależnie od tego czy chcemy skorzystać z jednorazowego sprzątania firmy zewnętrznej czy szukamy partnera do dłuższej współpracy, trzeba pamiętać o jednej ważnej sprawie. Za dobrze wykonaną usługę trzeba będzie uczciwie zapłacić. Szukanie oszczędności w tej kwestii to często droga na skróty. Aby być w pełni zadowolonym z efektów, musimy zdawać sobie sprawę, że w koszt usługi wchodzi nie tylko realna praca ekipy sprzątającej, ale również dodatkowe elementy, takie jak zużycie maszyn czy środków czystości, a także wykorzystanie wiedzy, doświadczenia i patentów na sprzątanie.

Jak trafić na najlepszych?

Dobre firmy sprzątające najczęściej nie muszą się specjalnie reklamować. Są polecane „drogą pantoflową” czyli poprzez dzielenie się opinią z przyjaciółmi, znajomymi, współpracownikami czy rodziną. Czym jeszcze cechują się „najlepsi”?

 • Ciężko o wolny termin na sprzątanie realizowane przez taką firmę;

 • Bogate doświadczenie w realizowaniu rożnego typu prac;

 • Zadowolona ekipa pracowników, dobrze wypowiadająca się o pracodawcy;

 • Raczej wyższa niż niższa cena w porównaniu do przeciętnych firm z rynku;

 • Bogata oferta sprzętów sprzątających, takich jak na przykład maszyny do polerowania posadzek czy odkurzacze piorące;

 • Używanie środków czystości z wyższej półki;

 • Dobre opinie w świecie realnym, a nie tylko internetowym.

Znalezienie najlepszych firm sprzątających z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Warto jednak poświęcić trochę czasu na przeprowadzenie solidnego „researchu” w tym zakresie, zwłaszcza, jeśli zależy nam na solidnym wykonaniu usługi i współpracy na dłużej. Dobre firmy sprzątające to również „skarb” dla właścicieli firm czy biurowców.

Comments

comments

1 komentarz

 1. Inga odpowiedz

  Bardzo rzadko korzystam z usług takiej firmy, bo na ogół sama daję radę ogarnąć dom. Każdy ma swoje obowiązki, sprzątamy od razu jak coś się zabrudzi, jak podłoga jest brudna to puszczam roombę a nie czekam aż się wszystko wbije w dywany itd. Jak już muszę skorzystać z pomocy to do mycia okien bo nie zawsze mam na to czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *