Facebook

Plac Solny z nabrzeżem. Pierwsze konsultacje za nami

2017-06-22 4:19:59

Jak ma wyglądać w przyszłości Plac Solny z nabrzeżem? O tym dyskutowali ostatnio mieszkańcy i przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w sąsiedztwie placu.

Pierwsze z trzech spotkań odbyło się 20 czerwca w Urzędzie Miejskim. Zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy zgodnie stwierdzili, że największe problemy omawianego terenu to: brak monitoringu i związane z tym zagrożenia, znajdujący się obecnie na placu parking, stan nawierzchni, brak oferty spędzania wolnego czasu w otoczeniu Placu Solnego oraz chaos przestrzenny.

Z kolei jako główne atuty wskazywali m.in. wyjątkowe położenie, bliskość rzeki i piaszczyste plaże.

Jakie pomysły na ożywienie tej części miasta pojawiły się podczas konsultacji? Należy wspomnieć o zagospodarowaniu brzegów rzek, stworzeniu bulwarów spacerowych, mola czy odnowienia wejść na wał. Padły też sugestie, aby wybudować park linowy, tężnię solankową i uruchomić rejsy po rzece.

Warto zaznaczyć, że wypracowana koncepcja będzie realizowana w przyszłości w ramach Partnerstwa Publiczno–Prywatnego. Pomysły w niej zawarte mają spowodować ożywienie gospodarcze i kulturalne tego terenu, mogą też wykraczać poza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

red./nowydwormaz.pl

 

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…