Facebook

PIŁKA NOŻNA. Zmiany w Świcie

2017-01-12 12:51:34

W Święto Trzech Króli na oficjalnej stronie Świtu pojawiły się informacje o zmianach jakie zaszły do tej pory w klubie.


Poznaliśmy nowych członków sztabu
Mogliśmy się z niej dowiedzieć, że decyzją zarządu nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny został Rafał Kleniewski, który do tej pory był szkoleniowcem drużyny rezerw. Do sztabu szkoleniowego powrócił Mariusz Miecznikowski, który będzie pełnił rolę asystenta.
Pierwszy transfer
Zespół opuścił Sebastian Olczak grający w linii pomocy i wzmocnił Widzewa Łódź. Przyszedł on na początku tego sezonu z Grodziska Mazowieckiego. W Biało-zielonych barwach rozegrał 18 spotkań, strzelił jedną bramkę i pięciokrotnie oglądał żółty kartonik.
Miejmy nadzieję, że będzie to jedyny i ostatni zawodnik, który opuścił Sportową. Trener Przemysław Cecherz pozostawił drużynę, która byłą dobrze ułożona i poza drobną kosmetyką nie wymagała wielkich zmian.
Czego możemy wymagać od nowego trenera?
To pytanie zadaje sobie pewnie każdy, bo poprzeczka po rudnie jesiennej jest postawiona wysoko. Świt uplasował się na 7 pozycji z dorobkiem 26 punktów. Sześć razy mogliśmy cieszyć się zwycięstwem. Na swoim koncie uzbierali najwięcej remisów, bo aż osiem, przez co śmiało można nazwać ich „Królami remisów” i 3 razy musieliśmy uznawać wyższość rywala (Widzewa Łódź, Sokoła Ostróda i Pelikana Łowicz). Najdotkliwszą porażkę zadał nam Pelikan i na wiosnę, będzie to jeden z tych meczy, gdzie na własnym boisku będziemy musieli wymagać tylko zwycięstwa.
Poprzeczka jest więc ustawiona wysoko, ale nie oznacza to wcale, że jest nie do przeskoczenia. Nowemu trenerowi życzymy wyników w pracy z pierwszym zespołem.

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…