PIŁKA NOŻNA. Z sercem do piłki

2020-02-18 12:25:33

W niedzielę, 16 lutego w Leoncinie odbył się Turniej Walentynkowy o Puchar Wójta Gminy Leoncin. Turniej wygrała drużyna Piaska Rembertów

To już tradycją stały się coroczne turnieje walentynkowe organizowane przez UKS Goliat Leoncin. W minioną niedzielę na starcie zjawiły się ekipy: Południe Czosnów, Jeziorak Kazuń, Hercules NDM, KS Górka, Tynk-Pol, Piasek Rembertów, Sparta Modlin oraz gospodarze – UKS Goliat Leoncin.

W fazie grupowej do ostatnich meczów ważyły się losy wszystkich drużyn, o awansie musiała zadecydować zatem “mała tabela”. Niełatwe zadanie postawili sobie gospodarze, którzy po przegranym 2:1 pierwszym meczu Południem, musieli wygrać dwa pozostałe, by liczyć się w walce o awans. Remis 2:2 w meczu z Herculesem na tyle skomplikował im sytuację, że ostatni mecz Goliaci musieli wygrać różnicą 2 bramek oraz liczyć na potknięcie rywali. Ta sztuka im się udała, a wyróżniającym się, bramkostrzelnym zawodnikiem (z 5 golami na koncie) był Kacper Dominiak, który jest nominalnym… bramkarzem.

W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Piaska Rembertów (który już do końca turnieju grał bez ławki rezerwowej) z Południem Czosnów. W regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 0:0. O awansie zadecydował zatem konkurs rzutów karnych, w których lepsza okazała się drużyna z Rembertowa.

W drugim półfinale UKS Goliat Leoncin podejmował Jeziorak Kazuń. Gospodarze nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i pewnie wygrali 3:1.
W meczu o 3. miejsce w bratobójczej walce i koncercie bramek, Jeziorak Kazuń pokonał ekipę Artura Abramczyka 5:3. Natomiast w finale to ekipa z Rembertowa dowiozła zwycięstwo nad gospodarzami do końca – 2:1.
Najlepszym strzelcem turnieju został Robert Graff z Południa Czosnów, natomiast najlepszego bramkarza musiała wyłonić dogrywka. W bramce stanęli Norbert Kucharczyk z Piaska oraz Adam Wróblewski z Goliata. Nerwami ze stali wykazał się golkiper z Rembertowa, który to obronił rzut karny i to on został najlepszym bramkarzem.
W najbliższą niedzielę, 23 lutego w turnieju w Leoncinie zmierzą się siatkarze.
Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *