Facebook

PIŁKA NOŻNA. Pogoń (za) liderem, Świt odrabia straty. Zwycięstwo z Pogonią Grodzisk Maz.

2021-05-12 1:59:50

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w sobotnim hicie kolejki pokonał lidera III ligi gr. 1 – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1. Zwycięskie bramki dla Biało-Zielonych zdobył Arkadiusz Ciach

Mecz rozpoczął się jednak nie po myśli Świtu. W 20. minucie z prawego skrzydła w pole karne nowodworzan dośrodkował Mateusz Lisowski, a głową gola dla Pogoni strzelił Jean Franco. Kwadrans później Świt doprowadził do wyrównania. Po wznowieniu gry z autu w zamieszaniu w polu karnym próbował strzelać Szymon Kuźma, następnie piłkę uderzył Łukasz Sosnowski, a ta trafiła pod nogi Ciacha, który nie zmarnował okazji. Na przerwę obie drużyny zeszły z wynikiem remisowym 1:1.
Po zmianie stron to Świt zarysował lekką przewagę. W 75. minucie Biało-Zieloni przełożyli ją na bramkę. W środku pola gospodarze stracili piłkę, którą przejął Ciach, napastnik Świtu pobiegł w pole karne, odegrał na lewą stronę do Kamila Wiśniewskiego, ten wycofał do Ciacha, a ofensor Świtu sprytnym strzałem wyprowadził nowodworzan na prowadzenie. Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego jeszcze dwa razy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak ostatecznie dowieźli zwycięstwo 2:1 do końca.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki po 27. kolejkach zgromadził 52 punkty – tyle samo co druga w tabeli Legionovia Legionowo. To właśnie z tym zespołem Biało-Zieloni zagrają w najbliższą środę. Mecz derbowy zaplanowano na godz. 17:00 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Z Błonianką o półfinał

Świt Nowy Dwór Mazowiecki poznał kolejnego rywala w okręgowym Pucharze Polski MZPN. W ćwierćfinale zmierzy się z ligowym rywalem – Błonianką Błonie w środę 19 maja o godz. 17:00 w Błoniu.