Facebook
PIŁKA NOŻNA: Nowodworska Liga Futbolu świętowała 1. urodziny!

2019-04-17 6:41:37

Organizatorzy Nowodworskiej Ligi Futbolu swoje pierwsze urodziny postanowili uczcić, jakże by inaczej – turniejem w iście mistrzowskim stylu

W turnieju wystartowało 16 ekip, niektóre także spoza naszego powiatu. Po emocjonujących pojedynkach w fazie grupowej, gdzie wielokrotnie losy o awansie ważyły się do ostatniego gwizdka, przyszła kolej na fazę play-off, gdzie już nikt nie zamierzał odpuszczać.

Jeśli urodziny, to nie mogło oczywiście zabraknąć tortu oraz szampana, który wjechał po zakończeniu fazy grupowej. Jedną z atrakcji turnieju był również konkurs zapożyczony z programu Turbokozak, gdzie przedstawiciel każdej z drużyn z połowy boiska musiał trafić piłką w poprzeczkę bramki. Tej sztuki udało się dokonać tylko trzem zawodnikom, a jeden z nich – Łukasz Ćwikliński trafił w nią aż dwukrotnie!

W finale zespół z Przasnysza pokonał drużynę Artura Abramczyka z Czosnowa 6:3, ale fantastyczny występ w barwach Południa zaliczył młody Eryk Kiełbasiński, który popisał się hat-trickiem. W meczu o brąz Lotnisko Modlin w rzutach karnych pokonało Uomo Tigre. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Królem strzelców został bardzo dobrze znany z boiska NLF – Damian Matusiak, wspierający tym razem ekipę Kopaczy, natomiast MVP turnieju został Andrzej Słodkowski z drużyny Lotniska Modlin.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Kopacze

II miejsce -UKS Południe Czosnów

III miejsce – Lotnisko Warszawa/Modlin

Robimy to, bo kochamy piłkę. Wszyscy jesteście z nami z tego samego powodu. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy z sympatią patrzą na NLF. Wielkie dzięki dla wszystkich drużyn i zawodników. Jesteśmy jedną wielką rodziną – mówi jeden z organizatorów NLF, Maciej Zaręba.

Chcielibyśmy podziękować wszystkich drużynom, zawodnikom, sponsorom oraz partnerom za ten wspólny rok z Nowodworską Ligą Futbolu. Dobrze wiemy, że bez Was ta liga by po prostu nie istniała. To Wy ją tworzycie poprzez swój udział, zaangażowanie i świetną atmosferę. Jeszcze raz wielkie dzięki. Życzenie urodzinowe? Żeby reprezentacja NLF wygrała Mistrzostwo Polski w Gostyniu w 2020 roku – mówi Jacek Ciszewski, jeden z organizatorów NLF.

Redakcja Tygodnika Nowodworskiego również dołącza się do najlepszych życzeń urodzinowych, z nadzieją na dalszą, równie owocną współpracę!

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *