PIŁKA NOŻNA. MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Pruszków 0:1. Pierwsza porażka Świtu

2022-02-14 1:04:06

W sobotnie popołudnie 12 lutego piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki rozegrali kolejne spotkanie sparingowe. Ich rywalem był występujący w II lidze Znicz Pruszków.

Pruszkowianie prowadzeni przez trenera Mariusza Misiurę zakończyli rundę jesienną na 14. miejscu, czyli tuż nad strefą spadkową. W zespole Znicza wystąpiło dwóch byłych zawodników Świtu – Krystian Pomorski Mariusz Gabrych.

Podopieczni trenera Mariusza Miecznikowskiego od pierwszych minut spotkania ze Zniczem grali wysokim pressingiem, atakując obrońców i bramkarza drużyny przyjezdnej. Tym samym odepchnęli przeciwnika daleko od własnej bramki, który musiał koncertować się głównie na kontratakach.

W pierwszej połowie gra skupiła się głównie w środkowej części boiska. Oba zespoły dobrze się broniły i nie dopuszczały do groźniejszych sytuacji podbramkowych. Świt walczył jak równy z równym i pierwsze 45. minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po przerwie z biegiem czasu przewaga Znicza zdawała się rosnąć. Świt cofnął się na własną połowę, co pozwoliło przyjezdnym skuteczniej atakować. Najpierw przed utratą bramki Świt uchronił

Jakub Lemanowicz, który w krótkim czasie dwukrotnie obronił dwa groźne strzały. Chwilę później jeden z obrońców wybijał piłkę z linii bramkowej.

W 85. minucie pruszkowianie wykonywali rzut wolny. Po dośrodkowaniu w polu karnym wynikło zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się jeden z zawodników gości i pokonał Lemanowicza. Do końca nowodworzanom nie udało się zdobyć wyrównującego gola i mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Była to pierwsza porażka Świtu w ramach przedsezonowych przygotowań. Tym bardziej można żałować nieskuteczności i braku wykończenia w sytuacjach z pierwszej połowy, kiedy nowodworzanie mieli taktyczną przewagę.

W nadchodzącym tygodniu nowodworzanie rozegrają kolejne dwa sparingi. W środę 16 lutego o godzinie 18:00 podejmą na własnym boisku Ząbkovię Ząbki. Natomiast w sobotę 19 lutego prawdopodobnie na wyjeździe zmierzą się z Motorem Lublin.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Pruszków 0:1 (0:0)