Pikniki profilaktyczne „Osiedlowe soboty na wesoło”

2022-09-02 12:52:13

Prowadzenie zdrowego trybu życia bez cienia wątpliwości niesie za sobą mnóstwo różnych korzyści. Prawdą jest, że o zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać już od najmłodszych lat. Dlatego też dla dzieci i młodzieży w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Nowy Dwór Mazowiecki są organizowane pikniki profilaktyczne „Osiedlowe soboty na wesoło”.


– Ideą imprez jest zachęcenie społeczności lokalnej do zdrowego trybu życia, aktywności ruchowej oraz popularyzowanie idei trzeźwościowych. Kochamy swoje dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej, więc kształtujmy u nich mądre i zdrowe nawyki, realnie wpływając na ich lepszą przyszłość. Każdy wie, że zdrowy styl życia to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia – mówi Jacek Kowalski, Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
W programie przewidziano m.in. konkursy o charakterze profilaktycznym, zachęcające do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek.
Ciekawą atrakcją dla dzieci są dmuchańce, których konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo, dobrą zabawę oraz mnóstwo niezapomnianych wrażeń.
Odbywają się zajęcia profilaktyczno – animacyjne, które są nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także do nauczenia się czegoś wartościowego o otaczającym świecie.
Prowadzone są pogadanki profilaktyczne, dotyczące takich problemów jak: uzależnienia od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, zagrożenia w sieci, uzależnienia od urządzeń mobilnych, agresja i przemoc, zdrowy styl życia.
Nie brakuje również ulotek i artykułów, odwołujących się do ogólnopolskiej akcji promującej zdrowy styl życia bez używek oraz rozwój zasobów chroniących.
Profilaktyka pozytywna skupia się na pozytywnym rozwoju, są to działania ukierunkowane na rozwijanie mocnych stron i zasobów, dzięki którym młody człowiek staje się bardziej odporny na działanie czynników ryzyka, czyli bardziej przygotowany do życia w świecie różnych zagrożeń.

Ośrodek Wsparcia znajdujący się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Partyzantów 7, zaprasza do korzystania z oferowanych form pomocy.
1. Bezpłatne porady i konsultacje specjalistów dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego w zakresie problemów uzależnień i przemocy domowej:
● terapeuta uzależnień – bezpłatne porady i konsultacje
indywidualne dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego
– informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 795-621-255
● bezpłatne porady i konsultacje indywidualne, grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy domowej oraz współuzależnionych mieszkanek Nowego Dworu Mazowieckiego
– informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 600-226-968
● bezpłatne porady prawne dla osób w trudnej sytuacji
społecznej i socjalnej – informacje oraz zapisy pod numerem
telefonu 22 512-21-40
● psycholog rodzinny – bezpłatne porady i konsultacje
indywidualne dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego
– informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 795-621-255
● bezpłatne warsztaty edukacyjno – rozwojowe dla rodziców
w zakresie profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych
– informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 600-226-968
2. Klub Senior+ – czynny zgodnie z harmonogramem 4h dziennie, od poniedziałku do piątku – informacje pod numerem telefonu 22 775 27 30 lub e-mail: klubseniora@opsndm.pl
Facebook: www.facebook/Klub-Senior-NDM.pl.
3. Wydawanie produktów żywnościowych pozyskanych od lokalnych przedsiębiorców dla osób w trudnej sytuacji społecznej i socjalnej – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 (na miejscu można także napić się ciepłej herbaty, ogrzać się, porozmawiać oraz skorzystać z internetu).
4. Magazyn z odzieżą dla obywateli Polski oraz Ukrainy znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej i socjalnej, czynny:
– poniedziałek od 9:30 do 13:30
– środa 12:00 do 15:00
5. Grupa wsparcia dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa. Grupa spotyka się w każdy poniedziałek o godz. 13.30 w Ośrodku Wsparcia – informacje pod numerem telefonu 782-174-000.
6. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Urząd Miejski, ul. Zakroczymska 30, Nowy Dwór Mazowiecki, pokój nr 25.

Harmonogram dyżurów komisji dostępny jest na stronie:
www.nowydwormaz.pl w zakładce Pomoc Społeczna.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *