Facebook
Pijany wjechał do rowu, a policjantom próbował dać łapówkę

2022-09-30 9:53:21

Policjanci z nowodworskiej drogówki otrzymali informację o renault, które wjechało do rowu. Na miejscu mundurowi zauważyli, że stojąca obok pojazdu para jest nietrzeźwa. Jednak żadne z nich nie przyznawało się do prowadzenia pojazdu. Noc spędzili więc w policyjnych celach. Dodatkowo 61- latek w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, próbował wręczyć policjantom łapówkę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Starym Orzechowie gm. Pomiechówek.

Na miejscu funkcjonariusze zauważyli dwie, stojące obok uszkodzonego renault osoby. Od kobiety i jej znajomego mundurowi od razu wyczuli alkohol. Na miejsce nietrzeźwa para wezwała już nawet pomoc, która próbowała wyciągnąć rozbite auto z rowu.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że zarówno 55- latka jak i jej 61- letni kolega mają po ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto żadne z nich nie przyznawało się do prowadzenie renault i spowodowania kolizji. Żeby tego było mało, w pewnym momencie pijany mężczyzna próbował wręczyć policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Okazało się także, że przyjechali do pobliskiego sklepu, ponieważ skończyły się im papierosy i alkohol.

Funkcjonariusze zatrzymali pijaną parę, która następnie trafiła do policyjnych cel. Oferowane banknoty zostały zabezpieczone procesowo jako dowód rzeczowy.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego wykonali szereg niezbędnych czynności procesowych, celem ustalenia kierowcy. Ostatecznie zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jak również wręczenia korzyści majątkowej usłyszał w nowodworskiej prokuraturze 61- latek, który przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności, a za wręczenie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha/rm
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *