Pijany uszkodził 5 pojazdów i zgłosił się na policję

2022-11-08 11:42:25

W nocy z soboty na niedzielę, kierujący oplem 19-latek uszkodził w Nowym Dworze Mazowieckiem aż pięć zaparkowanych pojazdów. Widok radiowozu i policjantów drogówki spowodował, że sprawca sam zgłosił się na komendę. Tam okazało się, że nie posiada prawa jazdy, a w organizmie ma 1,7 promila alkoholu. Został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu nowodworscy śledczy przedstawili mu zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

6 listopada 2022 r. o godz. 3:00 do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem opla, w rejonie Placu Solnego. Na miejscu pojawili się policjanci ruchu drogowego. Okazało się, że na parkingu przy ul. Przejazd doszło do uszkodzenia aż pięciu zaparkowanych tam pojazdów. Mundurowi szybko ujawnili również porzuconą na ul. Zakroczymskiej corsę, która brała udział w kolizji. Całe zdarzenie zostało także zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.
Wkrótce do oficera dyżurnego zgłosiło się dwóch mężczyzn. Jeden z nich przyznał się, że to właśnie on kierował oplem w momencie zdarzenia, a na widok radiowozu i policjantów przestraszył się konsekwencji i zgłosił do komendy. Drugi natomiast był właścicielem corsy.
Funkcjonariusze zauważyli, że 19-latek jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 1,7 promila alkoholu. Na dodatek w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został przez policjantów zatrzymany.
Po wytrzeźwieniu nowodworscy śledczy przedstawili obywatelowi Ukrainy zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

podkom. Joanna Wielocha/bś
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *