Pijany rozrabiał w samolocie i nie poleciał

2017-11-14 3:02:08

Ponad 2 promile alkoholu we krwi miał pasażer jednego z samolotów na lotnisku Modlin. Mężczyzna był agresywny i zadecydowano o usunięciu go z pokładu.

35-latek nie został dopuszczony do lotu ze względu na jego stan, który ewidentnie wskazywał na upojenie alkoholowe. Mężczyzna nie wykonywał poleceń personelu pokładowego oraz spożywał własny alkohol. Pasażera pouczono o zachowaniu zgodnym z prawem, wykonywaniu poleceń interweniujących funkcjonariuszy oraz możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna w trakcie rozmowy był jednak bardzo pobudzony. W związku z brakiem reakcji na polecenia interweniujących funkcjonariuszy oraz agresywne zachowanie, użyto wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, kajdanek oraz chwytów transportowych.

Pasażera przeprowadzono do pomieszczeń służbowych SG, gdzie kilkukrotnie znieważył funkcjonariuszy. Na miejscu został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu; wynik pierwszego pomiaru – 0.76 mg/l,

Na przeprowadzenie drugiego badania 35-latek nie wyraził zgody, dlatego został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim w celu pobrania krwi na zawartość alkoholu. Wynik badania – 2,195‰.

35-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy KPP w Nowym Dworze Mazowieckim. Odpowie za zakłócanie porządku w miejscu publicznym oraz znieważenia funkcjonariuszy w czasie pełnienia czynności służbowych.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *