Pijana kobieta “za kółkiem”. Liczyła, że łapówka pomoże

2017-06-14 8:30:09

51-latka, zatrzymana przez policjantów w Nowym Dworze Maz., próbowała ich przekupić, by ją puścili wolno.

Do zdarzenia doszło 6 czerwca przed godz. 12:00 na ul. 29 listopada. Policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 51-latkę, która kierowała autem marki toyota.

Funkcjonariusze z patrolu przebadali kobietę “na trzeźwość” alkotestem, który wykazał, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Wówczas kobieta zaproponowała mundurowym łapówkę, by się “dogadać”. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i korupcję. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do podobnej sytuacji – tyle że bez elementu przekupstwa – doszło 9 czerwca na ul. Bohaterów Modlina. Zatrzymany ok. godz. 20:00 przez policjantów 27-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Co więcej, młody mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do wyroków sądu grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy: Kierowanie samochodem po alkoholu zawsze kończy się sprawą w sądzie- niezależnie od ilości promili we krwi i niezależnie od tego, czy przez pijanego kierowcę został spowodowany wypadek czy kolizja. Z założenia, pijany kierowca musi zostać dotkliwie ukarany. Wszystko z wniosku prokuratora, który wnosi o najsurowszy, możliwy wymiar kary.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…