Facebook
Pierwsze mecze Nowodworskiej Ligi Futbolu za nami!

2018-04-27 10:43:19

W niedzielny poranek 15 kwietnia zainaugurowana została Nowodworska Liga Futbolu. Bierze w niej udział 10 drużyn z powiatu nowodworskiego. Następna kolejka zmagań już za tydzień.

15 kwietnia, punktualnie o godz. 10:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, inaugurujący rozgrywki Nowodworskiej Ligi Futbolu. W meczu otwarcia naprzeciwko siebie stanęły drużyny Sparty Modlin i BKS Betoniara. Z pojedynku zwycięsko wyszli ci drudzy, ogrywając Spartę 4:1. Żadnej z drużyn nie można było odmówić woli walki oraz hartu ducha. Huśtawkę nastrojów i ogromnych emocji zafundowali kibicom zawodnicy HOLI GYM, którzy w swoim pierwszym meczu z KS Górka uratowali remis (4:4) na 15 sekund przed końcem spotkania, zaś w drugim starciu po kanonadzie goli, pokonali Reckitt Benckiser 8:7. W hicie tego tygodnia Nowakowski Gorąco Polecam pokonał Tennis Team 3:1. Bramkę strzałem z własnej połowy boiska zdobył Bartek Grzelak.

– Za nami pierwsza, historyczna niedziela Nowodworskiej Ligi Futbolu. Na boisku niczego nie brakowało. Kibice zobaczyli aż 76 goli. Mecze stały na wysokim poziomie, główni faworyci do mistrzostwa nie zawiedli – mówi organizator NLF, Maciej Zaręba.

Przy okazji piłkarskich emocji organizatorzy postanowili wesprzeć w walce z chorobą małego Sebastiana.

-Podczas pierwszego dnia rozgrywek skupialiśmy się nie tylko na piłce. Postanowiliśmy wesprzeć 4-letniego Sebka, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne`a. Zorganizowaliśmy specjalne stoiska, na którym przez cały dzień trwała zbiórka nakrętek. Sebkowi chcemy pomagać w każdą ligową niedzielę – mówi organizator NLF, Jacek Ciszewski.

Po 1. kolejce rozgrywek z kompletem zwycięstw na czele tabeli plasują się drużyny: Dream Team, BKS Betoniara oraz Nowakowski Gorąco Polecam. W klasyfikacji strzelców prowadzi Maciej Siwek (Dream Team) z 9 trafieniami na koncie, ale tuż za nim plasuje się Damian Matusiak (Reckitt Benckiser) z dorobkiem 8 goli. Kolejne mecze już w najbliższą niedzielę – 22 kwietnia. Wszystkie informacje o lidze są dostępne na www.nowodworskaliga.pl.

Aleksandra Szymańska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *