Pieniądze dla OSP RW

2016-11-07 8:34:31

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne Modlin “Smart City” z Nowego Dworu Mazowieckiego otrzymała wsparcie w kwocie 21 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu.

Jednostka z pozyskanych środków zakupi 4 sztuki aparatów powietrznych do działań ratowniczych oraz dofinansuje zakup sprężarki do ładowania butli powietrznych.

Na ogłoszony przez urząd marszałkowski drugi konkurs dla organizacji pozarządowych – “Utrzymanie gotowości ratowniczej na obszarach wodnych województwa mazowieckiego” w obszarze “Ratownictwo i ochrona ludności” wpłynęły cztery zgłoszenia. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego wszystkie otrzymają wsparcie finansowe. W sumie na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 70 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu Mazowsza.

Wsparcie trafi również do:

– Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu – 21 tys. zł. Dzięki tym środkom jednostka zakupi ratowniczą łódź motorową z silnikiem. Będzie ona wykorzystywana zarówno do patrolowania akwenów wodnych jak i celów szkoleniowych;

– Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu – 20,9 tys. zł. Wsparcie zostanie przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego, który będzie wykorzystywany do utrzymywania gotowości operacyjnej z zakresu ratownictwa wodnego, jak i gotowości sprzętu na obszarach wodnych trudno dostępnych dla ciężkiego sprzętu;

– Rejonowego Płockiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego – dofinansowanie do zakupu sprzętu wyniesie 8 tys. zł.

red., OSP RW

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *