Facebook

Piaskownice w Radosnym Maluchu

2016-04-28 1:28:21

Plac zabaw w Parku Miejskim im. J. Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim zostanie rozbudowany. Pojawią się m.in. piaskownice, huśtawki i tablica do rysowania.

Nowa część placu powstanie obok już istniejącej, gdzie obecnie znajduje się teren zielony. Na obszarze 147 m2 pojawią się urządzenia:
– piaskownica,
– urządzenie zabawowe w kształcie statku (przednia część statku spełnia funkcję piaskownicy, na bocznych bortach znajdą się cztery owalne siedziska, wejście będzie w postaci drabinki linowej, a z nadbudówki można zjechać ślizgawką oraz rurą strażacką),
– piaskownica sześciokątna ze stolikiem,
– dwie huśtawki wraz z bocianim gniazdem,
– tablica do rysowania.
Teren będzie wyłożony syntetyczną nawierzchnią. Ogrodzenie zostanie wyposażone w samozamykającą się furtkę bezpieczną dla dzieci. Ci, którzy się zmęczą zabawą, oraz rodzice będą mogli odpocząć na czterech ławkach.
Inwestycja ma powstać do wakacji, w ciągu najbliższych dni zostanie wyłoniony wykonawca robót. Miasto musi uzyskać pozwolenia, m.in. Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie. Na rozbudowę placu zabaw zabezpieczono w budżecie ponad 85 tys. zł.

AC

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…