Park nie jest funkcjonalny

2016-09-22 10:08:30

W październiku minie rok od oficjalnego otwarcia Parku Trzech Kultur w Modlinie Twierdzy. Niestety mimo tego, że znajduje się w nim piękna scena, park nie jest dostosowany do organizacji imprez i koncertów z prostego powodu – nie ma w nim prądu.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Ponad tydzień temu organizowaliśmy w Parku Trzech Kultur w Modlinie Twierdzy imprezę z okazji 23 urodzin istnienia Tygodnika Nowodworskiego. Problemy zaczęły się w momencie kiedy trzeba było zaplanować rzeczy związane z oświetleniem i nagłośnieniem sceny. Okazało się bowiem, że w parku nie ma skrzynki z prądem.

– Po co budować scenę w parku, w którym nie ma prądu? To kompletna bzdura, bezmyślność i głupota – zauważa nasz technik estradowy.

Rzeczywiście, prąd trzeba było pociągnąć z pobliskiego PUB-u Akwarium, za co bardzo dziękujemy właścicielce – P. Grażynie Małeckiej. Władze miasta nie przemyślały tego, że prąd w parku, którego głównym celem jest organizowanie imprez kulturalnych i koncertów, jest potrzebny. Radny Andrzej Świder zauważył problem i obiecuje, że będzie w tej kwestii prowadził rozmowy z burmistrzem.

– To jest problem. To prawda. Będę rozmawiał z burmistrzem na ten temat. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ten prąd był – mówi w rozmowie z naszą redakcją radny.

Żeby zorganizować imprezę na dużą skalę trzeba byłoby wynajmować agregat prądotwórczy, co generuje dodatkowe, duże koszty.

Monitoring to fotopułapka

Niestety monitoring w Parku Trzech Kultur również zawodzi. Były już zniszczone ławki pod samą kamerą, a teraz wyrwane kosze na śmieci oraz rozbite butelki po piwie w miejscu, gdzie znajduje się kamera. O problemie tym pisaliśmy już kilka miesięcy temu, ale dla przypomnienia informujemy jak działa monitoring w modlińskim parku:

– Kamer jest 8. działają w taki sposób, że jeżeli pojawi się w ich polu widzenia coś, co się rusza, to one to nagrywają, robią zdjęcie i wysyłają na serwer. Kamery działają jak fotopułapka – informował w kwietniu naczelnik Wydziału Informatyki Urzędu Miejskiego Piotr Kirpsza.

Niestety to się nie zmieniło i najprawdopodobniej w najbliższym czasie się nie zmieni. Miasto nie ma środków pieniężnych na rozbudowę monitoringu.

Dla przypomnienia dodam, że koszt inwestycji to 1 775 000,00 złotych brutto.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *