Park, jakiego jeszcze nie było

2017-12-09 9:39:40

Grudzień to czas, kiedy podsumowujemy cały miniony rok. Myślimy o tym, co już za nami, planujemy przyszły rok. No i okres świąt się zbliża a wraz z nim Mikołaj, prezenty, pachnąca choinka…

Należy jednak pamiętać, że kilka dni wcześniej – 6 grudnia – obchodzimy Mikołajki. Właśnie tego dnia, do wszystkich dzieci zaproszonych przez władze miasta do Parku Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, zawitał Święty Mikołaj wraz ze śnieżynkami. Pretekstem do tego spotkania, było uroczyste odpalenie nowej, świątecznej iluminacji, która pojawiła się w miejskim parku.

Dzieci tańczyły i śpiewały w towarzystwie dwóch śnieżynek a także obserwowały, czy na niebie widać już sanie świętego Mikołaja. Aby Mikołaj mógł łatwiej trafić do naszego miasta, burmistrz Jacek Kowalski uroczyście zapalił, wraz z dziećmi piękną, dużą, spowitą w różne bombki i świecidełka wystrojoną choinkę, która stanęła na scenie nowodworskiego amfiteatru. Oświetlony świątecznie Park Miejski również wskazywał Mikołajowi drogę prosto do dzieci czekających z niecierpliwością na jego wizytę. No i trafił. Przyjechał, ku uciesze całej rzeszy roztańczonych, rozśpiewanych mniejszych i większych dzieciaczków i towarzyszących im rodziców, dziadków, znajomych. Święty przywiózł ze sobą dla dzieci pyszne słodkości. Najmniejsi mieszkańcy miasta, poinformowali Mikołaja, że ich marzeniem jest, by pamiętał on o tym, że w Nowym Dworze zawsze czekają na niego miłe i grzeczne dzieci, które w ramach wdzięczności za wizytę, przygotowały dla swojego gościa piękne prezenty. Mikołaj był wzruszony tym ciepłym przyjęciem.

Aby spotkanie przebiegło w sympatycznej i świątecznej atmosferze, zadbali wspólnie z władzami Nowego Dworu, dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 1 z ul. Mazowieckiej – Katarzyna Stradza i jej Śnieżynki – Arleta Lemańska-Cydzik i Agata Pierścieniak oraz dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 3 “Słoneczna Kraina”z ul. Bohaterów Modlina – Elżbieta Kołodziejska. Duży wkład w przygotowanie tego magicznego wieczoru, miały również przedszkolaki.

Warto zaznaczyć, że iluminacje świąteczne w parku miejskim pojawiły się po raz pierwszy, co spotkało się z dużą aprobatą mieszkańców. Pojawiło się jednak jedno “ale”. Mieszkańcom brakuje w parku lodowiska. Jazda na łyżwach w tak pięknie przystrojonym parku, byłaby na pewno wielką atrakcją.

Elżbieta Radomska, fot. UM NDM, redakcja

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *