Facebook

Park, jakiego jeszcze nie było

2017-12-09 9:39:40

Grudzień to czas, kiedy podsumowujemy cały miniony rok. Myślimy o tym, co już za nami, planujemy przyszły rok. No i okres świąt się zbliża a wraz z nim Mikołaj, prezenty, pachnąca choinka…

Należy jednak pamiętać, że kilka dni wcześniej – 6 grudnia – obchodzimy Mikołajki. Właśnie tego dnia, do wszystkich dzieci zaproszonych przez władze miasta do Parku Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, zawitał Święty Mikołaj wraz ze śnieżynkami. Pretekstem do tego spotkania, było uroczyste odpalenie nowej, świątecznej iluminacji, która pojawiła się w miejskim parku.

Dzieci tańczyły i śpiewały w towarzystwie dwóch śnieżynek a także obserwowały, czy na niebie widać już sanie świętego Mikołaja. Aby Mikołaj mógł łatwiej trafić do naszego miasta, burmistrz Jacek Kowalski uroczyście zapalił, wraz z dziećmi piękną, dużą, spowitą w różne bombki i świecidełka wystrojoną choinkę, która stanęła na scenie nowodworskiego amfiteatru. Oświetlony świątecznie Park Miejski również wskazywał Mikołajowi drogę prosto do dzieci czekających z niecierpliwością na jego wizytę. No i trafił. Przyjechał, ku uciesze całej rzeszy roztańczonych, rozśpiewanych mniejszych i większych dzieciaczków i towarzyszących im rodziców, dziadków, znajomych. Święty przywiózł ze sobą dla dzieci pyszne słodkości. Najmniejsi mieszkańcy miasta, poinformowali Mikołaja, że ich marzeniem jest, by pamiętał on o tym, że w Nowym Dworze zawsze czekają na niego miłe i grzeczne dzieci, które w ramach wdzięczności za wizytę, przygotowały dla swojego gościa piękne prezenty. Mikołaj był wzruszony tym ciepłym przyjęciem.

Aby spotkanie przebiegło w sympatycznej i świątecznej atmosferze, zadbali wspólnie z władzami Nowego Dworu, dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 1 z ul. Mazowieckiej – Katarzyna Stradza i jej Śnieżynki – Arleta Lemańska-Cydzik i Agata Pierścieniak oraz dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczna Kraina”z ul. Bohaterów Modlina – Elżbieta Kołodziejska. Duży wkład w przygotowanie tego magicznego wieczoru, miały również przedszkolaki.

Warto zaznaczyć, że iluminacje świąteczne w parku miejskim pojawiły się po raz pierwszy, co spotkało się z dużą aprobatą mieszkańców. Pojawiło się jednak jedno „ale”. Mieszkańcom brakuje w parku lodowiska. Jazda na łyżwach w tak pięknie przystrojonym parku, byłaby na pewno wielką atrakcją.

Elżbieta Radomska, fot. UM NDM, redakcja

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *