Facebook

“Pan Burmistrz to mi może…”

2015-09-17 9:03:55

W niecodzienny sposób zakończyło się wczorajsze spotkanie informacyjne w sprawie budowy instalacji na terenie ZEC. Jego “bohaterem” był przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Bisialski

Przypomnijmy – 11 września przedstawiciele Zakładu Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze oraz spółki Kotłownia 1 podpisali list intencyjny w sprawie instalacji na terenie ZEC. Jak czytamy w treści dokumentu – strony uzgodniły, że Kotłownia 1 zrezygnuje z wykorzystania w instalacji paliwa alternatywnego i jakichkolwiek odpadów. Ciepło ma powstawać na skutek spalania niskokalorycznych paliw węglowych, co zdaniem stron przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Autorzy listu zobowiązują się także do przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Wczoraj miało miejsce drugie z serii spotkań, organizowanych przez Urząd Miasta. Prawie czterogodzinna dyskusja niemal od początku miała bardzo burzliwy przebieg. Pod koniec spotkania, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski zarzucił członkom społecznego komitetu przeciwko budowie instalacji brak kultury osobistej, frustrację oraz działanie z motywów czysto politycznych. Po tym, jak ripostując zwrócili oni uwagę burmistrza nie niestosowny, ich zdaniem, ubiór przewodniczącego (“rozchestana” koszula), Bisialski stwierdził bez ogródek: “Pan burmistrz to mi może..”.

W tym momencie wszyscy zebrani oburzeni zachowaniem przewodniczącego opuścili salę.

Tomasz Parciński

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…