Facebook

Pakistańczyk przerobił cudzy paszport. Chciał dostać się do Polski

2017-09-20 11:56:00

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali mężczyznę podającego się za ob. Pakistanu, który podróżował na przerobionych dokumentach tj.: pakistańskim paszporcie oraz greckim tytule pobytowym.

Do zatrzymania młodego mężczyzny doszło po przylocie samolotu z Salonik, podczas rutynowej kontroli legalności pobytu. Paszport okazany do kontroli przez cudzoziemca nosił znamiona przerobienia poprzez wymianę stron z danymi personalnymi oraz niektórych stron w samym dokumencie. Poza tym grecki tytuł pobytowy również budził wątpliwości funkcjonariuszy co do jego autentyczności, o czym zresztą świadczył szereg cech w jego zabezpieczeniu.
Dla potwierdzenia tych faktów, skontaktowano się z Ambasadą Islamskiej Republiki Pakistanu w Warszawie oraz Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji. Okazało się, że dokumenty, którymi legitymował się cudzoziemiec, zostały wydane dla innej osoby.
Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do popełnionego czynu, podając swoje autentyczne dane. Oświadczył, że chce skorzystać z prawa wynikającego z art. 335 § 1 kpk i dobrowolnie poddać się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 1 roku.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim Pakistańczyk został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli na okres 3 miesięcy. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa–Modlin wydał również cudzoziemcowi decyzję zobowiązującą go do powrotu.

nadwislanski.strazgraniczna.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *