Facebook
Otworzyli drzwi muzeum

2016-05-06 12:21:24

W weekend 23-24 kwietnia na terenie Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin po raz pierwszy miała miejsce militarna impreza. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Weekend w Modlinie Twierdzy przebiegł pod znakiem wspaniałej zabawy dedykowanej dzieciom i dorosłym. Inicjatorem imprezy był prezes istniejącego w Twierdzy Stowarzyszenia Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin – Robert Kanigowski.
Od sobotniego poranka do niedzielnego wieczora chętni mogli odbyć wycieczkę gazikami oraz uazami. Na smakoszy czekała pyszna grochówka oraz kiełbaski z grilla.
Gwiazdą sobotniego popołudnia był znany z programu “X Factor” – Wojciech Bardowski, z patriotycznym repertuarem, który tego samego dnia obchodził swoje “18-naste” urodziny. Z tej okazji firma Kołacz ufundowała tort w kształcie czołgu, który wzbudził ogromne zainteresowanie najmłodszych.
Zwiedzanie muzeum 23 i 24 kwietnia było całkowicie bezpłatne, dzieci mogły skorzystać z kącika plastycznego i własnoręcznie wykonać kartonowy czołg, natomiast dorośli w tym czasie mogli odwiedzić nowodworskie muzeum oraz park militarny. Imprezę swoją obecnością uświetnili: OSP Nowy Dwór Mazowiecki, WOPR, 2 Mazowiecki Pułk Saperów oraz wystawcy z militarnymi towarami. Tylu gości w jeden weekend MKWiTM nie miało jeszcze nigdy.
Kolejna impreza zaplanowana jest na 14 maja. Wtedy to po raz pierwszy, w Nowym Dworze Mazowieckim, zostanie zorganizowana Noc Muzeów.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *