Facebook
Oszustwo na policjanta; 63-latek stracił 130 tys. zł

2022-08-09 9:49:34

Apele i ostrzeżenia nowodworskich policjantów, dotyczące oszustw metodami na “wnuczka” i “policjanta”, docierają do szerokiego grona osób, które nie dają się oszukać. Niestety jednego z mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego przestępcy zmanipulowali w taki sposób, że mężczyzna stracił 130 tys. zł. Przypominamy, że policjanci nie informują nikogo o prowadzonych przez siebie akcjach i nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zgłosił się 63- latek, który padł ofiarą oszustwa. Z jego relacji wynikało, że na numer telefonu stacjonarnego zadzwonił do niego mężczyzna, podający się za funkcjonariusza policji, zajmującego się zatrzymywaniem oszustów bankowych. Chciał by mężczyzna wziął udział w policyjnej akcji – prowokacji przeciwko oszustom. Nowodworzanin podał mu swój numer telefonu komórkowego, po czym pojechał autem do banku i zgodnie z ustaleniami wypłacił ze swojego konta 30.000 zł. Po opuszczeniu placówki, zgodnie z dyspozycją współrozmówcy, kopertę z pieniędzmi położył na chodniku przed jednym z pobliskich budynków i wrócił do domu.
Następnie podający się za inspektora policji mężczyzna, zadzwonił ponownie do 63- latka. Tym razem poinformował go, że oszuści działają teraz na terenie powiatu legionowskiego i chcą na dane mężczyzny wyłudzić kredyt. 63-latek za namową współrozmówcy udał się do Legionowa i w jednym z banków zaciągnął kredyt na sumę 100.000 zł. Zgodnie z telefonicznym poleceniem, po wyjściu z placówki położył gotówkę na krawężniku przed budynkiem, po czym pojechał do swojego domu.
Na koniec, podający się za funkcjonariusza oszust, zaprosił 63-latka do nowodworskiej komendy policji, gdzie mieli się spotkać po zakończonej akcji schwytania oszustów. Gdy mężczyzna stawił się w jednostce policji, od dyżurnego dowiedział się, że padł ofiarą oszustów. Nowodworzanin stracił łącznie 130 000 zł.
Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przypominamy!!!
Policjanci nie informują nikogo o prowadzonych przez siebie akcjach i nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.
O wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *