Oszuści “na wnuczka” znowu aktywni

2017-06-26 2:38:30

W ostatnim czasie na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego oraz gminy Czosnów doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy metodą “na policjanta” czy też „na wnuczka”.

Nowodworscy policjanci przestrzegają mieszkańców naszego powiatu przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych ludzi. Przestępcy są często zatrzymywani właśnie dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane.

W ostatnim czasie miały miejsce cztery takie zdarzenia. Modus operandi sprawców był podobny – podawali się za krewnych, którzy spowodowali wypadek i potrzebują gotówki, aby nie trafić do aresztu. Na szczęście we wszystkich przypadkach zweryfikowano informację i nie doszło do przekazania pieniędzy.

Aktualnie prowadzone są czynności w celu zatrzymania i ukarania sprawców tych przestępstw. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie powiatu nie doszło do innych prób oszustw tą metodą. Dlatego proszą o informacje nt. wszelkich prób wyłudzenia pieniędzy w podobny sposób (nr tel. 112, 997, 22 775 22 01-04 lub 22 775 33 05).

KPP w NDM/Fot. Pixabay

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…