Facebook
Oszczędzaj z porównywarką OC Ubezpieczamy Auto

2016-07-13 9:57:44

Decyzje podjęte przez Komisję Nadzoru Finansowego spowodowały w 2016 r. wzrost cen polis OC średnio o 19 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. To skłoniło kierowców do poszukiwania oszczędności w tym zakresie. Czy są one w ogóle możliwe? Owszem, ale jest pewien warunek – trzeba porównywać oferty.

Cena OC to podstawa!

Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają wysokość składki OC na podstawie podobnych czynników, jednakże stosują przy tym własne zasady – stąd biorą się spore rozbieżności w cenach polis. Wielu kierowców nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że przepłacają, choć tanie ubezpieczenie OC jest  http://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/ w ich zasięgu. Kluczowym kryterium wyboru OC jest bowiem cena – zakres ochrony wynikający z polisy jest taki sam bez względu na to, w którym towarzystwie mamy wykupione ubezpieczenie i ile za nie płacimy. Jeśli nie chcemy ponosić wydatków większych niż to konieczne, powinniśmy porównywać oferty, wykorzystując do tego specjalne kalkulatory – czyli porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych?

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych to proste w obsłudze, funkcjonalne narzędzie posiadające wiele zalet – wymienia się spośród nich m.in.:

  • możliwość zestawienia ze sobą nawet kilkadziesiąt ofert różnych towarzystw,

  • możliwość uzyskania informacji na temat szacunkowej wysokości składki OC,

  • rezultaty adekwatne do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Kalkulator jest formularzem składającym się z pytań standardowo zadawanych klientom przez ubezpieczycieli. Dotyczą one m.in. roku produkcji, marki i modelu samochodu, aktualnego przebiegu, pojemności silnika, typu nadwozia, rodzaju paliwa, miejsca rejestracji, wieku właściciela i ilości bezszkodowych lat jazdy na jego koncie itp. Bardzo ważne jest to, by udzielić rzetelnych i dokładnych odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu, gdyż to pozwala na uzyskanie miarodajnych wyników. Należy przy tym pamiętać o tym, że mają one charakter szacunkowy – aby uzyskać więcej informacji trzeba przejść na stronę wybranego ubezpieczyciela. W ten sposób możemy również dokonać zakupu polisy, za co zwykle otrzymamy kilka dodatkowych procent zniżki – podobnie jak i za płatność kartą kredytową.

Skuteczne i bezpieczne porównywanie ofert

Skuteczny kalkulator OC AC Ubezpieczamy Auto http://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/ ma ponadto ten ogromny plus, że jest całkowicie bezpieczny. Oznacza to, że podane przez nas informacje są wykorzystywane jedynie w celu znalezienia najkorzystniejszej dla nas oferty, a nie na użytek różnych akcji marketingowych organizowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Możemy przeprowadzić dowolną ilość kalkulacji bez obaw o to, że nasz skrzynka mailowa zostanie zasypana niechcianymi reklamami.

Porównywanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych to oszczędność czasu i pieniędzy oraz wygoda. Najtańsze OC znajdziemy w zaledwie kilka minut i równie szybko sfinalizujemy transakcję zakupu polisy. W naszej kieszeni zostanie zaś kilkaset złotych – kierowcy analizujący sytuację na rynku i porównujący oferty zyskują na tym średnio od 300 zł do 400 zł. To konkretne kwoty, które przeznaczymy na inne wydatki.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *