Facebook

Oszczędzaj z porównywarką OC Ubezpieczamy Auto

2016-07-13 9:57:44

Decyzje podjęte przez Komisję Nadzoru Finansowego spowodowały w 2016 r. wzrost cen polis OC średnio o 19 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. To skłoniło kierowców do poszukiwania oszczędności w tym zakresie. Czy są one w ogóle możliwe? Owszem, ale jest pewien warunek – trzeba porównywać oferty.

Cena OC to podstawa!

Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają wysokość składki OC na podstawie podobnych czynników, jednakże stosują przy tym własne zasady – stąd biorą się spore rozbieżności w cenach polis. Wielu kierowców nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że przepłacają, choć tanie ubezpieczenie OC jest  https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/ w ich zasięgu. Kluczowym kryterium wyboru OC jest bowiem cena – zakres ochrony wynikający z polisy jest taki sam bez względu na to, w którym towarzystwie mamy wykupione ubezpieczenie i ile za nie płacimy. Jeśli nie chcemy ponosić wydatków większych niż to konieczne, powinniśmy porównywać oferty, wykorzystując do tego specjalne kalkulatory – czyli porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych?

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych to proste w obsłudze, funkcjonalne narzędzie posiadające wiele zalet – wymienia się spośród nich m.in.:

  • możliwość zestawienia ze sobą nawet kilkadziesiąt ofert różnych towarzystw,

  • możliwość uzyskania informacji na temat szacunkowej wysokości składki OC,

  • rezultaty adekwatne do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Kalkulator jest formularzem składającym się z pytań standardowo zadawanych klientom przez ubezpieczycieli. Dotyczą one m.in. roku produkcji, marki i modelu samochodu, aktualnego przebiegu, pojemności silnika, typu nadwozia, rodzaju paliwa, miejsca rejestracji, wieku właściciela i ilości bezszkodowych lat jazdy na jego koncie itp. Bardzo ważne jest to, by udzielić rzetelnych i dokładnych odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu, gdyż to pozwala na uzyskanie miarodajnych wyników. Należy przy tym pamiętać o tym, że mają one charakter szacunkowy – aby uzyskać więcej informacji trzeba przejść na stronę wybranego ubezpieczyciela. W ten sposób możemy również dokonać zakupu polisy, za co zwykle otrzymamy kilka dodatkowych procent zniżki – podobnie jak i za płatność kartą kredytową.

Skuteczne i bezpieczne porównywanie ofert

Skuteczny kalkulator OC AC Ubezpieczamy Auto https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/ ma ponadto ten ogromny plus, że jest całkowicie bezpieczny. Oznacza to, że podane przez nas informacje są wykorzystywane jedynie w celu znalezienia najkorzystniejszej dla nas oferty, a nie na użytek różnych akcji marketingowych organizowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Możemy przeprowadzić dowolną ilość kalkulacji bez obaw o to, że nasz skrzynka mailowa zostanie zasypana niechcianymi reklamami.

Porównywanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych to oszczędność czasu i pieniędzy oraz wygoda. Najtańsze OC znajdziemy w zaledwie kilka minut i równie szybko sfinalizujemy transakcję zakupu polisy. W naszej kieszeni zostanie zaś kilkaset złotych – kierowcy analizujący sytuację na rynku i porównujący oferty zyskują na tym średnio od 300 zł do 400 zł. To konkretne kwoty, które przeznaczymy na inne wydatki.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *