Facebook
Ostatnie dni na głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

2022-06-28 10:37:45

Już tylko trzy dni zostały na wybranie najlepszych projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Mieszkańcy regionu warszawskiego zachodniego mogą oddać dwa głosy – na projekt ogólnowojewódzki i projekt z regionu, w którym mieszkają. – Zachęcam do głosowania na najciekawsze i najpotrzebniejsze inwestycje. Zostało już niewiele czasu, a wybór jest duży – podkreśla marszałek Adam Struzik. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł. Głosowanie na stronie bom.mazovia.pl potrwa do najbliższego czwartku 30 czerwca.

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 16 z regionu zachodniego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

Jak głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można do 30 czerwca br. na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów mogą oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł.

Wśród puli podregionalnej są dwa projekty z powiatu nowodworskiego:

  • projekt nr 204 “Bezpieczne i przyjazne drogi wojewódzkie w Nowym Dworze Mazowieckim”. Zakłada on wybudowanie brakującego odcinka chodnika przy ulicy Okunin – od ulicy Leśnej do najbliższego przejścia dla pieszych przy zakładach EcoWipes. Koszt projektu i wybudowania ciągu pieszego wraz z odwodnieniem wynosi 300 000 zł.
    Szczegółowy opis projektu znajduje się pod linkiem: www.bom.mazovia.pl/projekt204

 

  • projekt nr 260 – RÓŻOWA SKRZYNECZKA W POWIECIE NOWODWORSKIM. Celem projektu jest zakup różowych skrzyneczek wraz z zapasem materiałów higienicznych (podpasek, tamponów, wkładek) do wszystkich publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, bibliotek publicznych, domów kultury na terenie powiatu nowodworskiego.
    Poprzez realizację projektu chcemy: zapewnić dostęp do środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej, przeciwdziałać wykluczeniu menstruacyjnemu, wspierać najbardziej potrzebujące kobiety, szczególnie nastolatki, które nie mają pieniędzy na zakup środków higienicznych. Różowe skrzyneczki w miejscach publicznych to gwarancja bezpieczeństwa, zapewnienie godności i komfortu. To przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji organizacji Różowa skrzyneczka. Koszt projektu wynosi: 143 020 zł. Szczegółowy opis projektu znajduje się pod linkiem: www.bom.mazovia.pl/projekt260.

 

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród projektów, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży.

Lista projektów ogólnowojewódzkich znajduje się na stronie: https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=1&dzielnica=

Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej bom.mazovia.pl, a także na profilu FB Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Wyniki tegorocznej edycji BOM zostaną ogłoszone do 11 lipca br.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *