Ośrodek Wsparcia – miejsce wspólnych spotkań

2022-09-28 2:33:35

Chcielibyśmy, aby Ośrodek Pomocy Społecznej nie wiązał się tylko, z pomocą finansową lub materialną. Chcemy, aby to miejsce było związane z integracją społeczną, nie tylko ludzi, którzy potrzebują pomocy, ale także ludzi którzy chcą tą pomoc nieść.


Na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Partyzantów 7, w Nowym Dworze Mazowieckim znajduje się Ośrodek Wsparcia, który od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 12.00 zaprasza wszystkich potrzebujących mieszkańców.

Pomoc kierowana jest w szczególności do osób i rodzin bez dochodów lub o bardzo niskich dochodach, osób niepełnosprawnych, dotkniętych przemocą w rodzinie czy wykluczonych społecznie, a także bezdomnych, aby mogli zintegrować się ze środowiskiem. To miejsce jest przeznaczone jest do spotkań ludzi, którzy potrzebują porozmawiać, ogrzać się zimową porą, którzy potrzebują napić się ciepłej kawy czy herbaty. Jest to miejsce, w którym także można skorzystać z internetu lub po prostu pooglądać telewizję.

W tutejszym Ośrodku Wsparcia, odbywają się także spotkania dla obywateli Ukrainy, którzy w związku z rosyjską agresją musieli opuścić ojczyznę.

Ośrodek Wsparcia przypomina, iż wydawanie produktów żywnościowych, pozyskanych od lokalnych przedsiębiorców, dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej i socjalnej, odbywa się w  powyższych godzinach.

PODZIĘKOWANIA
Serdeczne podziękowania za okazane zrozumienie i hojność w przekazywaniu darów oraz nieocenioną pomoc, dzięki której możliwe jest wsparcie potrzebujących mieszkańców, składamy:

Piekarnia Cukiernia Kołacz

Cukiernia Duet

Kawiarnia – Cukiernia M. Szarow


La Lorraine Polska


Piekarnia „Łukasik” Leoncin

Doceniając Państwa wielkie serce i zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym pragniemy wyrazić słowa uznania oraz życzyć satysfakcji zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

 

Ośrodek Wsparcia znajdujący się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Partyzantów 7,
zaprasza do korzystania z oferowanych form pomocy.
1. Bezpłatne porady i konsultacje specjalistów dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego w zakresie problemów uzależnień i przemocy domowej:
● terapeuta uzależnień – bezpłatne porady i konsultacje
indywidualne dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego
– informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 795-621-255
● bezpłatne porady i konsultacje indywidualne, grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy domowej oraz współuzależnionych mieszkanek Nowego Dworu Mazowieckiego
– informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 600-226-968
● bezpłatne porady prawne dla osób w trudnej sytuacji
społecznej i socjalnej – informacje oraz zapisy pod numerem
telefonu 22 512-21-40
● psycholog rodzinny – bezpłatne porady i konsultacje
indywidualne dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego
– informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 795-621-255
● bezpłatne warsztaty edukacyjno – rozwojowe dla rodziców
w zakresie profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych
– informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 600-226-968
2. Klub Senior+ – czynny zgodnie z harmonogramem 4h dziennie, od poniedziałku do piątku – informacje pod numerem telefonu 22 775 27 30 lub e-mail: klubseniora@opsndm.pl
Facebook: www.facebook/Klub-Senior-NDM.pl.
3. Wydawanie produktów żywnościowych pozyskanych od lokalnych przedsiębiorców dla osób w trudnej sytuacji społecznej i socjalnej – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 (na miejscu można także napić się ciepłej herbaty, ogrzać się, porozmawiać oraz skorzystać z internetu).
4. Magazyn z odzieżą dla obywateli Polski oraz Ukrainy znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej i socjalnej, czynny:
– poniedziałek od 9:30 do 13:30
– środa 12:00 do 15:00
5. Grupa wsparcia dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa. Grupa spotyka się w każdy poniedziałek o godz. 13.30 w Ośrodku Wsparcia – informacje pod numerem telefonu 782-174-000.
6. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Urząd Miejski, ul. Zakroczymska 30, Nowy Dwór Mazowiecki, pokój nr 25.

Harmonogram dyżurów komisji dostępny jest na stronie:
www.nowydwormaz.pl w zakładce Pomoc Społeczna.

 

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…